Zahraničí

Dejte pozor, co sdílíte. Žena kvůli jedné fotce přišla o práci! ANKETA

Dejte pozor, co sdílíte. Žena kvůli jedné fotce přišla o práci! ANKETA
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Lidé často nepřemýšlí nad tím, co všechno sdílí na sociálních sítích, přitom může mít špatné rozhodnutí nemyslitelné následky, jako jsou ztráta zaměstnání, partnera nebo přátel. O tom, že pro zničení života stačí jedna fotografie, se přesvědčila i Rachel Burnsová, která kvůli tomu přišla o práci a topí se v dluzích.

Lidé sdílí na sociálních sítích téměř vše. Objevují se detaily ze soukromých životů, lidé se nebojí občas sdílet velmi intimní detaily. Lidé se svěřují, sdílí živá videa z velkých událostí. Mnozí si neuvědomují, že i jediný post může mít nedozírné následky.

O tom se přesvědčila Rachel Burnsová z anglického hrabství Surrey. Ta na konci prosince sdílela jednu fotografii z firemní akce, kterou pořádala. To ji stálo práci, kvůli soudním sporům se topí v dluzích, nemůže najít nové místo a její život se pomalu rozpadá. I tak stále bojuje a čeká na soudní slyšení, které má rozhodnout, jestli byla její výpověď oprávněná.

Rachel pracovala více než dvacet let jako sociální pracovnice v domově péče o staré lidi a zranitelné dospělé v Reigate. Svou práci milovala a dělala pro zákazníky, co bylo v jejích silách. V prosinci 2015 pak pořádala speciální večer s karaoke.

Všichni si akci užili, zpívali a tančili. Rachel na akci fotila a rozhodla se několik záběrů zveřejnit na Facebooku. Po několika dnech ale musela předstoupit před vedení. "Jakmile jsem vešla dovnitř a uviděla jejich obličeje, věděla jsem, že jsem ve velkých problémech," popsala BBC osudový okamžik.

Rachel udělala špatně čtyři věci. První chybou bylo sdílení záběrů, dále pak označila zákazníka domova na jedné z fotografií, který na sebe rád strhává pozornost, proto skočil do záběru. Sdílela také video z noci. V neposlední řadě se pak přátelila s příbuznými jednoho z klientů. To vše firma zakazuje.

Související obsah

Pak přišla nabídka, buď přijme místo s mnohem menším platem, nebo dostane okamžitě výpověď. Na rozhodnutí měla jen dva dny. Když se nevyjádřila, přišel jí jen dopis: "Je nám líto, ale rozhodla jste se pro výpověď."

Od té doby se Rachel se společností začala soudit. "Vím, že jsem tu fotku nahrávat neměla, ale opravdu jsem měla ztratit jednadvacetiletou kariéru kvůli takové chybě? Chci jen spravedlnost, myslím si, že to, co mi udělali, nebylo spravedlivé," myslí si Rachel.

To si myslí i soud, který sice uznal, že nahráním fotky porušila Rachel politiku společnosti, která ji pak mohla propustit, dva dny, které dostala na rozhodnutí byly ale nedostatečné a přiznal jí tak odškodnění.

Související obsah

Toho se ale ještě nedočká, až 13. listopadu se bude rozhodovat, jak velké odškodnění bude. Rachel se už ale nyní topí v dluzích a musí počítat každou penny.

ČTĚTE TAKÉ:

DĚSIVÉ! Těchto 80 osobních údajů o vás FACEBOOK ví!
VÁŠ PŘÍBĚH: Jak mi Facebook změnil život

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz