Praha

Kauza Nagyová: Odposlechy jsou nezákonné, překvapila soudkyně

Kauza Nagyová: Odposlechy jsou nezákonné, překvapila soudkyně
Zdroj: ČTK

Odposlechy jsou nezákonné. Tak rozhodla při úterním soudním líčení v "kauze Nagyová" soudkyně Helena Králová z Prahy 1. Kauza řeší tzv. trafik pro poslance a odposlechy byly právě v této kauze důkazním materiálem. Nyní jsou však považovány za důkazy nezákonné a jsou proto nepoužitelné.

Žalobce Rostislav Bajger položil během úterního líčení dotaz exministrovi financí Kalouskovi s tím, že mu přečetl jednu ze zajištěných SMS, která měla sloužit jako důkazní materiál.

Proti tomu se ohradil obhájce Petra Nečase Adam Černý. Uvedl, že jsou podle něj tyto důkazy nezákonné a měly by být z řízení vyřazeny. Po krátké poradě soudkyně námitce vyhověla.

Během minulých jednání však soudkyně Králová tento důkazní materiál připustila. Proto průběh úterního líčení státního zástupce překvapil a chce nyní vyčkat na odůvodnění jejího rozhodnutí.

Soud předvolal Kalouska jako svědka. Exposlanec ODS Ivan Fuksa totiž vypověděl, že místo v Českém aeroholdingu mu nabídl právě Kalousek. "Byl jsem rád, že mám dva kvalifikované lidi, kterým můžu ta místa nabídnout,“ uvedl u soudu.

Trafiky poslanců ODS patří ke kauzám, které vedly v roce 2013 k pádu Nečasova kabinetu. Podle obžaloby měli expremiér Nečas, jeho současná manželka Jana Nečasová a bývalý náměstek ministra zemědělství Roman Boček některým poslancům nabízet funkce, když se vzdají mandátu.

kik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz