Nehoda

Neočistila si čelní sklo od ledu a zabila ženu. Dostala podmínku

Neočistila si čelní sklo od ledu a zabila ženu. Dostala podmínku
Zdroj: Policie ČR

S podmínkou odešla od Okresního soudu v Hodoníně 20letá řidička, která loni v listopadu srazila na přechodu chodkyni. Neočistila si totiž pořádně okna od námrazy. Sražená žena v nemocnici zemřela.

Až šestileté vězení hrozilo řidičce, která přehlédla na přechodu v Žarošici na Hodonínsku trojici chodců a jednu ženu srazila. Kvůli špatně očištěným oknům totiž neměla dobrý přehled o dopravní situaci. Nakonec od soudu odešla s tříletou podmínku. Informovaly o tom Novinky.cz.

Řidičku soud uznal vinou z přečinu usmrcení z nedbalosti. Dostala zákaz řízení na čtyři roky a pozůstalým musí zaplatit vysoké odškodné. Otci, manželovi i dětem zemřelé musí jako nemajetkovou újmu zaplatit půl milionu korun, a to každému. 

Nehoda se stala loni 28. listopadu. Mladá řidička před jízdou málo očistila namrzlé přední sklo a boční okýnka své felicie. A skupinku tří chodců směřujících na mši proto vůbec neviděla.

Související obsah


Dva chodce minula jen těsně, třetí členka skupinky ovšem neměla takové štěstí. Utrpěla těžká zranění, kterým později v nemocnici podlehla.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz