Lopata

Nevlastního syna napadl lopatou! Mladík měl na hlavě 50 stehů

Pětiletý trest ve vězení s ostrahou a zaplacení odškodného čtvrt milionu korun - tento rozsudek si ve středu vyslechl u okresního soudu v Ústí nad Orlicí Richard Najman, který měl na začátku roku lopatou napadnout nevlastního syna. Stalo se to na zahradě v obci Hrušová. Pachatel měl na hlavě kuklu.

Takový vstup do nového roku devatenáctiletý mladík rozhodně nečekal. Bylo 2. ledna, když kolem 18. hodiny maskovaný muž přeskočil plot a dostal se na zahradu, kde stojí i rodinný dům. Pozemek patří babičce napadeného mladíka.

Útočník měl otočit světelná čidla, otevřít dřevník a vzít si lopatu. Jenže mladík ho na zahradě zahlédl a začala potyčka. Podle obžaloby mířil muž lopatou především na hlavu protivníka, podle svědků trval útok asi deset minut. Mladík se snažil rány vykrývat, ne vždy se mu to ale dařilo.

Agresor nakonec utekl a přivolaní záchranáři ošetřili zbitého mladíka. Na hlavě měl 50 stehů, jednu ránu musel lékař zašít hned 20 stehy. Ruce měl samou modřinu, jak si kryl obličej.

Policie druhý den zadržela mladíkova nevlastního otce Richarda Najmana. Při výslechu se k útoku přiznal. Obhájce tvrdil, že Najman byl rozrušený. S bývalou ženou měl dlouhodobé spory o dítě, jednal zkratkovitě a v zoufalství. Advokát proto žádal podmínku.

Související obsah

Státní zástupkyně žádala pro Najmana za těžké ublížení na zdraví pět let vězení. Orlickoústeckému soudci se nejprve kvalifikace nezdála, a tak se obrátil na vrchní soud s tím, jestli se už nejedná o pokus o vraždu. Ten to ale neviděl stejně a Najman byl proto odsouzen za ublížení na zdraví.

Poškozený muž se se zraněními dlouho léčil a měl psychické problémy. Jejího nevlastního otce poslal soud ve středu na pět let do vězení se zvýšenou ostrahou, musí také zaplatit odškodné čtvrt milionu korun.

Petr Brzek/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz