Vražda

Žena se bála, že budou na synovi experimentovat, tak ho podřízla

Žena se bála, že budou na synovi experimentovat, tak ho podřízla
Zdroj: Profimedia

Španělský soud potrestal jedenáctiletým vězením mladou švýcarskou maminku, která utekla se svým nemocným dítětem do Španělska. Když ji policisté dopadli, ročnímu synovi v nemocnici podřízla krk. U soudu uvedla, že se bála, že na dítěti budou lékaři provádět experimenty.

Hrůzný případ se odehrál už na začátku roku 2014, mladou Švýcarku teď španělský soud konečně odsoudil. Malý Dylan trpěl hydrocephalusem, tedy vodnatelností mozku, což je stav, kdy se člověku abnormálně hromadí mozkomíšní mok v komorách a dutinách mozku.

Jeho matka Katharina Katit-Staeheliová ho unesla z nemocnice na severu Curychu, kde měli lékaři dítě operovat. S chlapcem utekla do Španělska. Tam se s ním měsíc skrývala.

Pak si ji všimla policejní hlídka v obchodním centru ve městě Torrevieja. Policisté poznali, že se jedná o ženu, na kterou je vydaný mezinárodní zatykač.

Zatímco lékaři chlapce v nemocnici vyšetřovali, policisté drželi jeho matku ve vedlejší místnosti. Ta požádala o to, aby mohla chlapce vykoupat, s čímž policisté souhlasili. Jenže když jej svlékala, vzala nůž a Dylanovi podřízla hrdlo, píše list Daily Mirror.

Související obsah

Pak se pokusila spáchat sebevraždu a bodla se do vlastního krku. Lékaři ji ale zachránili a tak tento měsíc mohla stanout před soudem ve městě Elche, kde se k činu přiznala. Podle psychiatra trpí duševní poruchou a neviděla ze situace jiný únik.

Žena se bránila, že si z toho, co se odehrálo v nemocnici, moc nepamatuje. Vzpomíná si ale, že se bála, že lékaři jí Dylana seberou a budou na něm provádět experimenty. Přiznala, že moderní medicíně nevěří a dává přednost homeopatii a tradiční indické a čínské medicíně.

Státní zástupce požadoval pro matku 17letý trest, soudce nakonec poslal ženu do vězení na 11 let.

vbo, TN.cz

K tématu Vražda

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz