Jičín

V centru Jičína plavalo v nádrži tělo. Policisté už ví, kdo zemřel

V centru Jičína plavalo v nádrži tělo. Policisté už ví, kdo zemřel
Zdroj: AKTU.cz

Policisté po téměř třech týdnech rozluštili, čí tělo se v pátek 20. října našlo v podzemní nádrži v centru Jičína. Bezvládná mrtvola plavala v podzemní nádrži v zámecké zahradě. Policisté zjistili, že šlo o muže, po kterém zoufalá rodina pátrala od začátku září. Jak muž zemřel, ale policisté zatím neví.

Tělo našli v pátek 20. října po 14. hodině v jedné z podzemních nádrží v zámecké zahradě. Policisty na místo zavolal jeden ze zaměstnanců Jičínského zámku. Ve čtvrtek policisté informovali, že už ví, čí tělo na konci října v Jičíně našli.

"Jedná se o 34letého muže z Jičína, po kterém bylo začátkem září vyhlášeno pátrání," uvedla krajská policejní mluvčí Lenka Burýšková.

Rodina ho viděla naposledy 3. září okolo 8. hodiny. Muž ještě večer telefonoval se svou matkou. Pak ale zmizel a mobilní telefon u sebe neměl. Policisté pátrání vyhlásili 6. září.

Související obsah

Muž trpěl schizofrenií a úzkostmi a odešel bez léků. Rodina se bála nejhoršího. A bohužel se ukázalo, že nešlo o plané obavy. Jak ale muž zemřel, zatím policisté neví. Po nálezu těla policisté uvedli, že pracovali se všemi verzemi od nešťastné náhody až po vraždu.

"V současné době policisté pracují s několika vyšetřovacími verzemi, které jsou prověřovány za účelem objasnění přesného úmrtí muže. Rovněž čekáme na komplexní výsledky soudní pitvy," dodala policejní mluvčí Burýšková.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz