Porod

Marta začala při porodu hořet! Ani to ji ale neodradí od dalších dětí

Marta zažila před pár týdny při porodu hotový horor. Lůžko, na kterém na porodním sále ležela, začalo hořet a mladá maminka utrpěla popáleniny na 20 procentech těla. Teď ji konečně propustili z nemocnice, a tak se může naplno věnovat synovi.

Osmadvacetiletou Martu připravovali lékaři v trebišovské nemocnici na porod císařským řezem, když se pod ní vznítilo lůžko. V intimních partiích utrpěla popáleniny 2. a 3. stupně a místo s novorozeným synem trávila chvíle po porodu složitou léčbou.

Po třech týdnech Martu z nemocnice v Bratislavě, kam ji převezli na operaci, konečně propustili. Informovala o tom TV Markíza. "Pacientka byla propuštěna v téměř zahojeném stavu," uvedl přednosta Kliniky popálenin a rekonstrukční chirurgie Pete Lengyel.

Nejvíce se Marta těší na svého chlapečka, kterého od porodu téměř neviděla. Teď s ním konečně může být 24 hodin denně. Rozhodla se totiž se synem ještě několik dní zůstat na novorozeneckém oddělení.

Související obsah

"Bylo to na žádost rodiny a my jsme samozřejmě tomuto požadavku vyhověli," vysvětlila mluvčí společnosti Agel SK, která nemocnici spravuje, Alžbeta Sivá. "Cítím se velmi dobře, těším se, až budu se synkem," doplnila novopečená maminka.

Všechno tedy nakonec dobře dopadlo a Marta se může těšit z každodenních mateřských povinností. "Miminko hlavně papá trochu víc, než je obvyklé, takže už má dvojitou bradu," směje se maminka.

Ani nepříjemná zkušenost z prvního porodu ji ale neodradí od toho, aby měla další děti. "Nějaký strach tam asi bude, ale to se časem překoná a malý by podle mě chtěl sestřičku," svěřila se se svými plány Marta.

Související obsah

Od nemocnice v Trebišově bude zřejmě žádat odškodné. Za vznícení lůžka může nejspíš použití dezinfekčního přípravku s obsahem alkoholu v kombinaci s elektrickou koagulací. Případem se zabývá policie i Úřad pro dohled nad zdravotní péčí.


Podívejte se na reportáž TV Markíza:

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz