Domácí

Doktor nevhodně odmítl určité pacienty, sklízí za to ostrou kritiku

Praktický lékař z Počátek na Pelhřimovsku na svou sociální síť umístil velmi necitlivou výzvu, ve které oznamuje, že je ochoten zaregistrovat pouze vybrané pacienty. Mimo jiné třeba uvádí, že nebude přijímat simulanty a lidi nad 65 let. Věcí se už začala zabývat Česká lékařská komora.

"Na chvíli uvolňuji nové registrace. Prosím simulanty a buzeranty, aby se neregistrovali!!! - Pro nemocné se pokusím udělat, co je v mých silách," vyhlásil doktor z Počátek Miloš Beutl, za to ale velmi rychle sklidil ostrou kritiku.

"Došlo k závažnému mému slovnímu omylu, že jsem tam napsal buzeranti ve smyslu vojenské buzerace a podobně a měl jsem tam napsat rozhodně kverulanti," uvedl pro TV Nova.

Další podmínkou, kterou si doktor z Počátek na Pelhřimovsku klade je mimo jiné i věk a to do 65 let, což vysvětlil takto: "Je to poměrně často spíš o geriatrické péči než o péči obvodního lékaře."

Selektování se nelíbí místním ani starostovi, lidé, kteří za ním docházejí, si ho ale nemohou vynachválit. Ani starosta Počátek nezaregistroval, za své sedmileté působení na radnici, nějakou stížnost. "Po stránce lékařské je to odborník na svém místě," reagoval starosta Počátek Karel Štefl.

Související obsah

Svérázný smysl pro humor, jak výzvu lékaře označují jeho pacienti, by však mohl být v rozporu s Etickým kodexem České lékařské komory. "Je nutné dodat, že jsme již obdrželi mailem stížnost na pana doktora, ke které budeme dozjišťovávat některá data," reagoval na stížnosti tiskový mluvčí České lékařské komory Michal Sojka.

Chováním obvodního lékaře se bude zabývat disciplinární komise České lékařské komory.
 

klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz