V neděli večer a v noci na pondělí v Česku sněžilo. Sníh začal v nižších polohách rychle roztávat a na mokrých silnicích hrozí v případě mrazu náledí. Na pozoru by měli být především řidiči cestující na západě země v nižších polohách.
Ve středních Čechách se náledí netvoří a silnice jsou sjízdné. Sněžilo jen večer na Rakovnicku a Příbramsku. Sníh na Vysočině zasáhl během večera a noci zejména Žďársko, kde napadlo tři až pět centimetrů sněhu. Silničáři však vozovku rychle očistili pomocí 24 pluhů. Od pondělního rána jsou silnice sjízdné bez omezení.
V Karlovarském kraji leží sníh kolem silnic a na krajnicích. Řidiči by měli projíždět se zvýšenou opatrností. Počasí se má v kraji mírně oteplit, ale sněhové přeháňky se mohou vyskytovat i během dne. Teploty v kraji byly ráno okolo nuly, na horách je chladněji.
Na Jesenicku a Šumpersku jsou silnice sjízdné. Na Červenohorském sedle napadlo do deseti centimetrů, silničáři sníh odrnovali i použili chemický posyp. Silnice v okolí sedla jsou sjízdné se zvýšenou opatrností.
V Ústeckém kraji mohou trápit řidiče zbytky sněhu na silnicích. Komunikace jsou v kraji sjízdné, místy se může tvořit náledí. V Plzeňském kraji jsou všechny silnice sjízdné. Teploty se pohybují kolem nuly, přes den by se mělo oteplit.
Podívejte se na dnešní předpověď počasí:
Aktuální předpověď počasí
Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz