Zvířátka v ZOO

Pražská zoo poprvé představila malá tygřata! Jsou to dvojčata!

V pražské zoologické zahradě v úterý poprvé představili veřejnosti své vzácné přírůstky - dvojčata tygra malajského. A kamera TN.cz u toho samozřejmě nemohla chybět!

Malá tygřata, která se v pražské zoo narodila na začátku října, se poprvé představila kamerám v úterý 14. listopadu krátce po poledni. Naše kamera u toho samozřejmě nemohla chybět, a tak si můžete roztomilé chlupáče při jejich premiéře prohlédnout i vy z pohodlí domova.

Při říjnové kontrole mláďat pracovníci zoo zjistili, že se jedná o samičku a samečka. "Matkou koťat je jedenáctiletá Banya, která je v pražské zoo od roku 2007. Otcem je pak o rok mladší samec Johann. První potomky měl pár již letos v březnu, ale odchov se nezdařil, jelikož mláďata byla příliš malá a Banya byla nezkušená prvorodička. Tentokrát je její péče o tygřata příkladná," uvedla před měsícem tisková mluvčí pražské zoo Alena Šteffelová.

Během představení tygřat médiím proběhlo i vážení obou mláďat. Větší sameček má hmotnost 5,16 kg a samička 3,78 kg. "Sklon růstové křivky obou mláďat odpovídá zahraničním údajům. Sameček je kopíruje téměř přesně a samička je stále drobnější, ta zatím ztrátu nedohnala," uvedl kurátor savců Pavel Brandl.

Související obsah

Obě tygřata již vidí a vesele se batolí po expozici. Jedenáctiletá matka koťat Banya se o své potomky vzorně stará a pravidelně je kojí. Přesto se tygřata začínají projevovat jako pořádné šelmy. Už je láká maso. Přestože nemají ještě zuby, už jej alespoň olizují.

V zoologických zahradách po celé Evropě žije pouze 17 dospělých tygrů malajských a odchovy se doposud mohly pyšnit jen dvě zoo. Navíc poslední úspěch se datuje do roku 2013. Ve volné přírodě se pak počet dospělých jedinců tohoto poddruhu odhaduje na pouhých 250 až 340.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz