Slovensko

Na Slovensku zadrželi 78 uprchlíků. V kamionech mířili do Německa

Téměř osmdesát nelegální migrantů zadrželi slovenští policisté ve dvou kamionech v Žilině. Přes Maďarsko a Slovensko se chtěli dostat do Německa. Byly mezi nimi i ženy a děti.

Cesta celkem 78 migrantů skončila v noci z pondělí na úterý v Žilině. Pocházeli především z Iráku, Íránu a Sýrie a do kamionů je naložili nejspíš v Rumunsku, píší tvnoviny.sk.

"14. listopadu v půl jedné ráno policisté v městské části Budatín na Náměstí hrdinů ve směru do Žiliny zastavili dvě za sebou jedoucí nákladní vozidla. Řidiče z Turecka vyzvali, aby otevřeli přívěsy, zároveň přizvali i kolegy z finanční správy, protože kamiony byly zaplombované," uvedla mluvčí slovenského policejního prezidia Denisa Baloghová.

Související obsah

V první dodávce mezi zbožím sedělo, leželo i dřepělo 44 lidí, ve druhém autě potom dalších 34. Všichni byli ekortováni na oddělení cizinecké policie. Řidiči se k činu přiznali, za jednoho migranta jim prý bylo slíbeno 500 eur. "Vyšetřovatel Národní jednotky boje proti nelegální migraci už zahájil trestní stíhání pro zločin převaděčství," dodala Baloghová.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz