Borat

Češi se převlékli za Borata, zatkla je policie a dostali pokutu

Češi se převlékli za Borata, zatkla je policie a dostali pokutu
Zdroj: Profimedia

Hodně dlouho bude na výlet do kazašské Astany vzpomínat skupina šesti českých turistů. Ti se na konci minulého týdne převlékli do odhalujících mužských plavek, které proslavil film Borat a chtěli si pořídit fotku. Dopadlo to ale úplně jinak.

Čechy v zelených plavkách a s černými parukami na hlavách totiž chytili policisté. Ti celou skupinku zadrželi a odvedli od nápisu I love Astana (Miluji Astanu), kde si chtěli turisté snímek na památku pořídit.


Později si čeští výletníci vyslechli obvinění z "drobného výtržnictví", uvedl portál Akipress. Češi nakonec vyvázli jen s menší pokutou ve výši přibližně patnáct set korun.


Související obsah

Bizarní incident se odehrál minulý pátek a ilustruje, že i po jedenácti letech Kazaši komedii Borat: Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj národu stále nevydýchali.


Komik Sacha Baron Cohen ve filmu ztvárnil fiktivního kazašského reportéra Borata, který je hloupý, sprostý a primitivní. A Kazachstán vykreslil jako pekelnou díru plnou primitivů, kteří žijí pomalu jako ve středověku.Kazaši jsou na veškeré zmínky o filmu proto dodnes velmi hákliví a někteří internetoví diskutéři proto požadovali pro české recesisti mnohem tvrdší trest než jen pokutu v řádu tisíců korun.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz