Dívka

Pobodaná dívka (18) útočníka znala! Počkal si na ni a udeřil

Kamarádství osmnáctileté dívky a nezletilého mladíka skončilo bojem o její život. Útočník si na mladou ženu počkal v Horních Měcholupech a pobodal ji. Své oběti, která naštěstí útok přežila, zasadil deset ran nožem.

Napadaná dívka útočníka znala. Přátelí se spolu na sociálních sítích. Zatím však není jasné, jaký byl motiv útoku. Podle deníku Blesk se studentka gymnázia vracela večer domů z taneční školy. Část cesty s ní šla její kamarádka. Pak se ale rozdělily a mladík, který si na ni počkal, ji začal pronásledovat.

Zaútočil na křižovatce v městské části Horní Měcholupy. Žena zůstala ležet na silnici v kaluži krve. Záchranná služba naštěstí přijela včas a přepravila zraněnou do nemocnice.

Podle mluvčí záchranky byl její stav velmi vážný. "Žena měla mnohačetná bodná poranění. Bylo nutné zajistit dýchací cesty a v umělém spánku ji převézt do nemocnice na anesteziologicko-resuscitační oddělení," popsala mluvčí záchranné služby Jana Poštová.

Související obsah

I když se dal útočník na útěk, před policií se mu schovat nepodařilo. Kriminalisté ho dopadli a podrobili výslechu. Následně se k brutálnímu činu přiznal.

"Kriminalista zahájil se zadrženým mladistvým mužem trestní stíhání pro provinění z vraždy ve stádiu pokusu. Jako obviněný se pak muž k činu doznal a byl podán podnět na jeho vzetí do vazby," uvedl mluvčí policie Jan Daněk s tím, že kvůli jeho věku nebude policie poskytovat další informace.

ČTĚTE TAKÉ:

Účinná prevence přepadení a znásilnění: JAK SE NESTÁT OBĚTÍ?
Základy sebeobrany pro DÍVKY

ham, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz