Syn

Syn hrdina: Věděl, že umírá, ale nic neřekl, aby ochránil rodiče!

Syn hrdina: Věděl, že umírá, ale nic neřekl, aby ochránil rodiče!
Zdroj: oficiální zdroj

V jednadvaceti většina lidí řeší, jestli jít v sobotu večer s přáteli do hospody a jestli je lepší žít v páru nebo single. Jejich vrstevník Ben Green ovšem zjistil, že již brzy umře. A i když ho ochromil strach, zachoval se jako nesobecký hrdina.

Ben se totiž rozhodl, že si děsivou zprávu nechá pro sebe, aby si ho rodiče mohli užít naplno a nemuseli se už předem utápět v hrůze a beznaději.


Mladý Angličan, který zemřel minulou sobotu, trpěl cystickou fibrózou. Jde o závažné, i když velmi vzácné dědičné onemocnění, které postihuje asi jednoho člověka ze tří tisíc.

Rodiče Jaime a Phil Greenovi se o všem dozvěděli až poté, co jejich syn vydechl naposledy. Až poté jim zdravotníci oznámili, že je Ben požádal, aby lhali o tom, jak vážný je jeho stav.


I když Jaime Greenová nyní lituje, že se správnou diagnózu nedozvěděla dřív, jedním dechem dodává, že podobné nesobecké chování bylo pro jejího syna prý typické.


"Neřekl ani slovo o tom, co se s ním děje, byl to prostě hrdina," cituje zdrcenou matku portál Gloucestershire Live. Dodala, že až po synově smrti také objevila jeho zprávu, v níž se svěřil, že nikdy v životě se tolik nebál.


"Prostě mě chtěl ochránit. Kéž bych to věděla, mohla bych toho udělat mnohem víc. Ben přitom raději potichu trpěl," nechápe Greenová.


Kromě rodičů měl Ben ještě dalších devět sourozenců - pět sester a čtyři bratry. I ti všichni se nyní jen těžko smiřují s tím, že Ben je navždy pryč.

pez, TN.cz

K tématu Syn

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz