Pyrotechnika

Nepovedený ohňostroj v Jihlavě: Žhavé úlomky padaly na diváky

Víkendové oslavy svátku Svatého Martina v Jihlavě mají nepříjemnou dohru.. Při oficiálním ohňostroji několik rachejtlí vletělo přímo mezi lidi a propálilo jim oblečení. Ohňostrůjce přiznává, že jedna šarže použité pyrotechniky byla vadná.

Mezi těmi, na které dopadly úlomky z rachejtlí, byla i Denisa Moravcová. Měla ale velké štěstí. Nad sebou měla deštník, který rachejtle na několika místech propálily. "Když jsem viděla, jak to padá, tak jsem se kryla tím deštníkem," řekla TV Nova.

Jiní ale odnesli ohnivý déšť propáleným oblečením. "Paní, která stála vedle mě, takové štěstí neměla. Ta neměla deštník, ale jen bundu a měla propálená ramena," tvrdí Moravcová.

Ohňostroj zasáhl hlouček lidí, kteří ho sledovali z místa před jihlavskou radnicí. Bylo obrovské štěstí, že nikoho nezranil, protože na náměstí se v tu chvíli mačkalo na 8 tisíc lidí.

Podle ohňostrůjce za vše může jedna série vadné pyrotechniky dovezené z Číny. Ta přitom prošla certifikací. "Byla vadná šarže od dodavatele kulových pum, ta puma pak nevyletěla do té výšky, kde měla explodovat a ty okrajové světličky tam opravdu na jednom místě padaly mezi lidi," vysvětluje ohňostrůjce Jiří Linha.

Související obsah

Podle mluvčího jihlavského magistrátu Radka Tulise sice celou akci organizuje město, za bezpečnost ale pochopitelně odpovídá ten, kdo ohňostroj dodává.

"Zrovna tohle je dost nešťastná věc, protože to těžko ovlivním. Do té pumy nevidíte," vysvětluje Linha, který je prý ochoten vyplatit kompenzace za propálené věci a na příští akci chce pyrotechniku nakupovat od jiného dodavatele. Vadnou sérii prý nahlásil.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz