Kapela

Proč členové Chinaski končí? Poslali Malátnému hořký vzkaz

Populární česká kapela Chinaski šokovala fanoušky zprávou, že ve stávající sestavě už nebude vystupovat. Odcházejí z ní hned čtyři členové. A i když v oficiální prohlášení kapela tvrdí, že se nerozchází ve zlém, reakce odejitých členů naznačuje něco jiného.

Před pouhými třemi dny bavili diváky ve vyprodané O2 areně, teď oznámili rozpad kapely. "Někteří z vás nám po O2 areně říkali, že jsme hráli, jakoby to bylo naposledy. A pravda je, že ono to v aktuální sestavě skutečně skoro naposledy bylo," napsali Michal Malátný s Františkem Táborským, kteří kapelu před lety zakládali, v oficiální prohlášení na facebook.

"Dobře víme, že k tomu, aby to fungovalo dohromady, potřebuje každá kapela vnitřní chemii mezi všemi členy. A ta, kterou jsme měli my, vyprchala. Trápili jsme se s tím dlouho, zkoušeli různé věci. A pak jsme si uvědomili, že změna je život," vysvětlili.

Ve stávající sestavě budou hrát do konce roku, naposledy 18. prosince v brněnském Sonu. Pak z kapely definitivně odejde bubeník Ota Petřina, kytarista Ondřej Škoch a Petr Kužvart a Štěpán Škoch, kteří hrají na trubku a saxofon.

Související obsah

Není to sice poprvé, co Chinaski mění sestavu, poprvé ji ale opouští tolik členů najednou. "Nerozcházíme se ve zlém. Jen jsme si uvědomili, že teď potřebujeme kapelu dělat jinak a chceme to zkusit zažít ještě jednou s novými lidmi," dodali zakládající členové.

Podle Malátného kapela dospěla do stavu, kdy se stávající sestava vyčerpala. „Na hodinu, co hraješ a jsi šťastnej, připadá deset hodin někde v autě a na hotelu. My už spolu hrajeme víc než patnáct let a dospěli jsme do stavu, kdy cítíme velkou únavu materiálu," řekl pro Top Star magazín.

Poslední dvě desky byly podle něj jedny z nejlepších, jaké kdy kapela natočila, muzikanti ale nechtěli skončit v setrvačníku a dělat muziku jen pro peníze. Rozhodli se proto v nejlepším skončit.

Jenže podle ostatních rozchod tak růžový nebyl a z jejich slov je patrné, že možná neměli na výběr. "František Táborský a Michal Malátný se rozhodli pokračovat beze mě a dalších tří členů. Bohužel jsme se za ty roky tak zacyklili ve vztazích, že už to svým způsobem nešlo dál. Jsem generačně úplně jinde, s jiným pohledem na svět a chci jít sám dál svojí cestou. Veškerý pravdy a nepravdy zůstanou za zavřenýma dveřma," napsal na instagram bubeník Ota Petřina. "Trochu mě mrzí, že za bubnama sedět nebudu, ale to je prostě život a já už se porval kde s čím," dodal.

Mj konec v kapele Chinaski .... Ubhlo dlouhch 9 let a dnes Vm musim oznmit e konim na postu bubenka v kapele Chinaski. Frantiek Tborsk a Michal Maltn se rozhodli pokraovat beze m a dalch 3 len Ondry kocha, tpna kocha a Petra Kuvarta. Bohuel jsme se za ty roky tak zacyklili ve vztazch, e u to svym zpsobem nelo dl. Jsem generan pln jinde, s jinym pohledem na svt a chci jt sm dl svoj cestou. Veker pravdy a nepravdy zstanou za zavenma dvema a j bych chtl timto klukum upimn podkovat. Dostal jsem obrovskou kolu a zskal knowhow dky ktermu jsem mohl budovat TroubleGang. Trochu m mrz, e za bubnama sedt nebudu, ale to je prost ivot a ja u se porval kde sim. TroubleGang je moje 3t dt a je na ase ho uvst do dosplho ivota. Bylo mi ct s Vma hrt, ivot jde dl. TroubleGang nebo nic Otakar Marpo Petina PS: Nebudu odpovdat na zprvy tohoto statusu. Ve bylo napsno. Neni to easy. Dky za pochopen, oficiln tiskov zprva je na facebooku Chinaski ... #marpo #troublegang #exchinaski #diky #whataride #deadmanwalking #lifesabitchbutfuckit #itsover #newera #tgera #tgarmy #tgfamily foto @tonyflunkey

Pspvek sdlen TroubleGang (@mcmarpo),

"František Táborský a Michal Malátný se rozhodli, že od ledna budou pokračovat bez nás," vysvětlila v rozlučkovém videu čtveřice odejitých členů, na kterých je patrné, že jejich konec v kapele má hořkou příchuť. Konkrétní důvody odchodu ale komentovat nechtějí.

"Chinaski byly posledních 15 let středobodem mého života. Zažil jsem věci, na které chci zapomenout, i věci, které si na vždy uchovám v paměti. Michalovi a Frantovi přeji, ať se jim v jejich sólové kariéře daří," vzkázal bývalým kolegům Ondřej Škoch.

Zdroj: facebook

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VÍTE, co má představitelka falešné Aleny z Ulice společného se skupinou Chinaski? Budete překvapeni!

VIDEO: Emma Drobná ze SuperStar jako lehká děva kapely Chinaski

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz