Zahraničí

Lékařka se upracovala k smrti. Před kolapsem sloužila 24 hodin

Lékařka se upracovala k smrti. Před kolapsem sloužila 24 hodin
Zdroj: facebook

Osmadvacetiletá lékařka Katarzyna W. z polské Niepolomice zemřela na infarkt během služby na pohotovosti. Příčinou byla extrémní přepracovanost. Za osm dnů odpracovala šest služeb a v den své smrti sloužila 24 hodin.

O smrti lékařky informovalo polské RadioZet. Lékařka během služby náhle zkolabovala. Kolegové se jí sice snažili poskytnout první pomoc, ale už bylo pozdě. Pitva prokázala, že lékařka zemřela na infarkt. Podle kolegů si v posledních dnech stěžovala na únavu a přepracování.

Případů náhlých úmrtí v důsledku přepracování stále přibývá. Teprve třiadvacetiletý Japonec spáchal minulý měsíc sebevraždu. Pracoval jako dělník a měl 190 hodin přesčasů. Obdobný případ řešili v Japonsku už v roce 2013. Zaměstnankyni veřejnoprávní televize také zabila přepracovanost. Měsíčně měla 159 hodin přesčasů a zemřela na selhání srdce. Japonsko je známé neúměrným zatížením lidí v práci a s touto problematikou bojuje dlouhodobě.

Související obsah

Naopak v Polsku je to první známý případ úmrtí z přepracovanosti. V uplynulých týdnech po celé zemi probíhaly protestní akce, kvůli špatným podmínkám lékařů. Ti si stěžují na nízké platy, dlouhé směny a mnoho přesčasů.

ČTĚTE TAKÉ:

Pozor na přepracovanost! Nemáte některý z 5 varovných signálů?
TEST: Dokážete poskytnout první pomoc?

kik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz