Zahraničí

V 16 letech zabila svého věznitele. Má si odpykat 51 let v kriminále

V 16 letech zabila svého věznitele. Má si odpykat 51 let v kriminále
Zdroj: Profimedia

Cyntoie Brownové (29) bylo pouhých 16 let, když byla prodána pasákem, přezdívaným Kutthroat (Hrdlořez), realitnímu makléři Johnny Allenovi z Nashvillu jako sexuální otrokyně. Ze strachu o vlastní život ho zastřelila. Soud ji udělil doživotí za vraždu a prostituci. Ve vězení si odpykává svůj trest a na další soud má nárok až za 51 let. Celebrity jako Kim Kardashian, Rihanna a Cara Delevingne se nyní dovolávají spravedlnosti a vyzývají příslušné orgány, aby jí trest prominuly. Podle nich je v případě Cyntoii doživotí nesmysl.

Když jí bylo 16, Kutthroat ji sexuálně, fyzicky i psychicky týral. Poté Cynthoiu prodal třiačtyřicetiletému makléři Allenovi. Allen byl v minulosti střelcem americké armády a vlastnil mnoho zbraní. Cyntoia se bála o vlastní život a jednou z nich Allena zastřelila.

Když se případ v roce 2004 dostal před soud, dostala Cyntoia doživotí, bez šance na odpuštění zbytku trestu nebo podmínečné propuštění po dalších 51 let. U soudu by tak stanula znovu ve věku 69 let.

Americká média v posledních dnech opět obracejí pozornost k případu mladé vražedkyně a hashtag #FreeCyntoiaBrown sdílí i řada celebrit. Kim Kardashian a Rihanna byly první, které se ke kampani připojily.

Zdroj: Policie

Kardashian dokonce povolala vlastní právníky, kteří by mohli Cyntoie pomoci. "Systém selhal! Láme mi to srdce, vidět sexuální otrokyni, která v sobě našla sílu se bránit, odsouzenou k doživotí. Musíme to napravit, musíme udělat, co je správné. Včera jsem povolala své právníky, aby to pomohli napravit," napsala Kim na svém Twitteru.

Zpěvačka Rihanna se ke kauze rozepsala. "My jsme změnili definici slova spravedlnost? Něco je velmi špatně. Pro každého, kdo je zodpovědný za odsouzení dětí, doufám před Bohem, že nebudete mít děti, protože tohle by mohla být vaše dcera," rozepsala se na Instagramu.

Další celebrity se k nim na sociálních sítích přidávají. Brownová utekla z domu, než se jí "chopil" Kutthroat. U soudu vypověděla, že ji opakovaně bil, škrtil, vláčel po zemi a skoro pokaždé měl u sebe zbraň, kterou na ni mířil. Také ji opakovaně znásilňoval a podával jí drogy, ze kterých byla paranoidní.

Když se dostala do rukou Allena a viděla dům plný zbraní, byla přesvědčená, že jí jde o život. Brownová také trpěla lehkými mentálními problémy, které vedly k impulsivnímu chování, neboť její matka v těhotenství hojně konzumovala alkohol.

Související obsah

Žalobce u soudu však tvrdil, že motivem vraždy byla krádež. Allenovi totiž odcizila peněženku. Svůj trest si odpykává ve věznici pro ženy v Tennessee. Ve vězení studuje. V roce 2011 byl natočen dokument o jejím životě.

Cyntoia pochází z rodiny alkoholiků a sebevrahů. Sama požívala alkohol od devíti let. V pozdějším věku užívala i lehké drogy. V noci často utíkala z domu a chodila na večírky se staršími muži. Pro jednoho z nich začala prodávat drogy. Byl jím právě Kutthroat, který se s ní spřátelil. Pozval ji do svého domu, kde opakovaně užívali drogy. Zdrogovanou ji pak znásilňoval a dokonce přizval i jiné muže, aby s ní měli sex. Za ten mu pak platili peníze.

kik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz