Policie

Pozor na půjčky peněz od policie! Jde o podvod, chtějí vás napálit

Pozor na půjčky peněz od policie! Jde o podvod, chtějí vás napálit
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Policisté varují před emaily, které v posledních dnech chodí lidem ze všech koutů České republiky. Policie v nich nabízí finanční půjčky, jde ale o podvod!

"Policisté napříč celou republikou zaznamenávají oznámení a podněty o rozesílání podvodných emailů, které přicházejí různým osobám a společnostem pod hlavičkou Policie ČR," upozornil jejich mluvčí Petr Zámečník.

V předmětu zprávy příjemce předvolává k podání vysvětlení. Po otevření zprávy pak ale adresát zjistí, že se jedná o nabídku finanční půjčky.

"Policie ČR se od těchto podvodných emailů distancuje a upozorňuje, že s naší činností nemají nic společného. Policie ČR v žádném případě nekomunikuje se svými protějšky tímto způsobem," varoval Zámečník.

Související obsah

Jednotlivé podněty a vše, co s těmito zprávami souvisí, policisté evidují a prověřují, kdo za jejich rozesíláním stojí. "Zároveň apelujeme na širokou veřejnost, aby na podobné nabídky pod hlavičkou Policie ČR nijak nereagovali, půjčky si nesjednávali a zprávu označili jako spam," zakončil mluvčí.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz