Domácí

Ve školce měli týrat dítě. Inspekce odhalila dvě desítky pochybení

Skoro dvě desítky pochybení našla Česká školní inspekce v mateřské škole v Jamném na Jihlavsku. Inspektoři se tam vydali poté, co se v mateřince objevil případ možného týrání jednoho z dětí ze strany učitelek. Věc prošetřovala i policie, která ovšem případ odložila.

Podle rozsáhlé patnáctistránkové zprávy České školní inspekce, kterou měla k dispozici TV Nova, našli inspektoři v mateřské škole v Jamném nedostatky hned v 17 bodech.

Mezi nimi jsou například i tak závažné věci, jako nesprávné zajištění prostor ve školce ohledně bezpečnosti dětí, nebo nevhodné a nedostatečné podmínky pro jejich vzdělávání. Inspektoři v této mateřince provedli kontrolu na základě podezření z týrání jednoho z předškolních dětí ze strany dvou učitelek.

"Je tam velká šikana, sprchování studenou vodou, zavírání do místnosti s úklidovými prostředky. Zavírá se tam chlapec, který nedostává jídlo a pití," uvedla očitá svěkyně pro TV Nova.

"Mladší dcera mi opravdu řekla, že paní učitelka Miluška sprchovala studenou vodou kluka jménem Denis," uvedla Lenka Horáková, matka jednoho z dětí.

Související obsah

"Nejsme si vědomé že by k něčemu takovému docházelo," uvedla Irena Stejskalová, podezřelá učitelka.

Vše začala prošetřovat i policie. Týrání dítěte se ale nakonec neprokázalo a policisté případ odložili. Obě učitelky, kterých se podezření týkalo, už v mateřince nepracují a do školky už nedochází ani chlapec, kterého se měl případ týkat. S matkou se z vesnice odstěhovali.

Inspektoři české školní inspekce plánují mateřskou školu v brzké době opět navštívit a zkontrolovat, zda tam nedostatky byly odstraněny.

kik,David Pik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz