Zahraničí

Policie evakuovala stanici metra v Londýně! Byl to planý poplach

Policie evakuovala londýnskou stanici metra Oxford Circus, která se nachází v centru města britské metropole. Při blíže neupřesněném incidentu měla být zraněna jedna osoba. Svědci popsali, že slyšeli výstřely. To policie ale nepotvrdila a po necelé hodině metro opět otevřela. Byl to planý poplach.

Na místě jsou policisté, kteří metro a jeho okolí evakuovali. Lidé se měli ukrýt do obchodů a restaurací v okolí. Uzavřeli i vedlejší stanici metra Bond Street.

"Stanice Oxford Circus je zavřená, vyšetřujeme incident," uvádí londýnský dopravní podnik Transport for London. Scotland Yard potvrdil, že je situace považována za potenciální "teroristický incident". Podle svědků na místě vypukla velká panika. "Lidé utíkali pryč. Odhazovali tašky s nákupem," popsal svědek.

Související obsah


Podle reportérky BBC Helen Bushby lidé utíkali z místa. Někteří údajně plakali a křičeli. Podle zpravodajského webu Independent se na místě střílelo, tuhle informaci ale policie později popřela. Podle dalších svědectví je na chodníku u metra vidět krev.


 

V metru se pohybovali ozbrojení policisté. Po necelé hodině stanice metra opět otevřeli. Dále ale prohledávají okolí. Stopy po střelbě nenašli. Stanice Oxford Circus je jedna z nejfrekventovanějších v britské metropoli. Na ulici Oxford Street je známá nákupní ulice.

ham, TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz