Galerie

Podívejte se na kompletní výsledky Slavíka!

Podívejte se na kompletní výsledky Slavíka!
Zdroj: TN.cz

Letošní ročník Českého slavíka Mattoni 2017 ovládly tradiční hvězdy jako Karel Gott, Lucie Bílá nebo členové skupiny Kabát. Tisíce hlasů ale dostaly i osobnosti, které diváci mohou znát třeba z oblíbené show Tvoje tvář má známý hlas.

Letošní ročník oblíbené ankety Český slavík Mattoni s 41 302 body ovládla Lucie Bílá, která se stala Absolutním Slavíkem. Rozdávalo se ale i jedno zcela unikátní ocenění - a to Slavík pro výjimečnou osobnost české hudby. Toho z rukou Karla Gotta dostala Marta Kubišová, celý sál povstal a tleskal.

Zpěvačka oznámila konec kariéry, předání Slavíka tak bylo velmi emotivní. S fanoušky se rozloučila krásnou písní Modlitba pro Martu.

Hned tři Slavíky si odnesla skupina Mirai, která se stala objevem roku. Zároveň díky písni Když nemůžeš, tak přidej dostala ocenění za nejoblíbenější píseň posluchačů Rádia Impuls a za nejstreamovanější píseň roku.

Související obsah

Zlatého Slavíka pro zpěvačku roku si odnesla Lucie Bílá. Za ní skončila Ewa Farna, kterou ocenění dojalo k slzám. Třetí skončila Lucie Vondráčková. Co se kategorie zpěváků týče, už pro svého 42. Slavíka si přišel na závěr večera Karel Gott. Na druhém místě se umístil Michal David a třetí Tomáš Ortel.

Nejzajímavější postřehy z celého slavnostního večera i zákulisí najdete zde.

Mezi skupinami zvítězil Kabát. Za ním skončila skupina Ortel a třetí příčku obsadila kapela Chinaski, která nedávno oznámila nečekaný vyhazov několika členů kapely. Pro cenu si stejně jako Ortel nepřišli.

I když nevyhrály, tisíce hlasů dostaly od diváků i některé hvězdy show Tvoje tvář má známý hlas. Třeba Markéta Konvičková, která na předávání cen dojala písní Věry Špinarové (Jednoho dne se vrátíš), dostala úctyhodných 4 863 bodů a získala tak deváté místo.

Z mužských soutěžících se dostal nejvýš Milan Peroutka, který s 2 371 body skončil devatenáctý. Vítězka první řady Tváře Hana Holišová skončila na 44. pozici.

A stejně jako loni diváci hlasovali i pro zemřelou Ivetu Bartošovou. Dostala téměř tisícovku hlasů a obsadila tak 27. pozici. Oproti loňskému roku si tak o 13 příček pohoršila.

Jak vznikl největší hit letošního roku? Poslechněte si vysvětlení kapely Mirai!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz