Celníci

Celníci objevili padělky stavebnic za miliony! Skončí v drtičce

Celníci objevili v pražské tržnici SAPA padělky dětských stavebnic za desítky milionů korun. V jedné z tamních prodejen našli desítky tisíc kusů krabic s falešnými plastovými stavebnicemi. Ty budou zřejmě zlikvidovány.

Celníci zasahovali v pondělí v pražské tržnici SAPA. Tentokrát kvůli padělkům dětských plastových stavebnic. Jedna z prodejen jimi byla podle mluvčí celníků doslova napěchovaná.

"Škoda majitelů ochranných známek bude sahat do desítek milionů korun," uvedla mluvčí Celního úřadu pro Prahu Ivana Kurková. Veškeré plagiáty budou prodejcům zabaveny, skončí v celním skladu a následně budou v drtičce zničeny.

Prodavač celníkům prý řekl, že stavebnice před týdnem koupil od neznámého prodejce. Doklady ale neměl. Na místě byl i zástupce majitele ochranné známky, který potvrdil, že originálu neodpovídá ani cena, ani zpracování výrobku.

Související obsah

Celníci v SAPě zasahují poměrně často. Kromě hraček je zajímají třeba i plagiáty textilního zboží, kožené galanterie, brýlí, parfémů, nebo obuvi. Například v polovině října zabavili v pražské tržnici více než tři tisíce kusů zboží nejrůznějších značek.
 

epa, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz