Jízda v protisměru

Po D1 se řítil v protisměru senior (73). Ujel 7 km a ničeho si nevšiml

Po D1 se řítil v protisměru senior (73). Ujel 7 km a ničeho si nevšiml
Zdroj: Profimedia

Ve velkém nebezpečí byli v neděli večer řidiči, kteří jeli na Vysočině po dálnici D1 směrem na Brno. Po dálnici se několik kilometrů řítilo auto v protisměru. Řídil jej třiasedmdesátiletý senior, který si toho, že jede v protisměru po nejvytíženější české dálnici, vůbec nevšiml!

Tísňové volání přijali policisté na lince 158 v neděli 10 minut před půl sedmou večer. Během minuty volalo několik řidičů, kteří hlásili to samé - po dálnici jede auto v protisměru. Policisté hned jednali, rychle na dálnici vyrazilo několik hlídek, které se snažili provoz co nejrychleji zastavit.

"Od volajících řidičů operační důstojník zjistil, že řidič se s osobním vozidlem pohybuje v úseku kolem 162. kilometru v jízdním pásu na Brno, ale jede v protisměru, tedy směrem na Prahu," uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková. Řidiče se policistům podařilo zastavit na 154,5 kilometru.


DOPORUČUJEME: Expert radí, co dělat, když na dálnici vjedete do protisměru

"Jednalo se o osobní vozidlo Dacia Sandero, za jehož volantem seděl třiasedmdesátiletý muž, který se až od policejní hlídky dozvěděl, že jede po dálnici v protisměru. Při jízdě, kdy řidič ujel v protisměru nejméně sedm kilometrů, nedošlo naštěstí k žádné dopravní nehodě ani k žádné jiné mimořádné události," dodala Čírtková.

Související obsah

Senior nenadýchal žádný alkohol a negativně u něj vyšel také test na drogy. Policisté zjistili, že na 162. kilometru řidič přehlédl nebo ignoroval dvě značky - zákaz vjezdu všech vozidel a přikázaný směr jízdy.

Případ si převzali kriminalisté ze Žďáru nad Sázavou. Muže vyšetřují pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti. Za to mu hrozí v případě odsouzení až pětiletý pobyt ve vězení.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Policista zastavil řidiče kvůli příliš tmavým sklům na autě. Když otevřel zadní dveře, řidič se rozplakal!

GALERIE: Při bouračce jí uvízl v kapotě pětimetrový strom, jezdila s ním dál po městě!

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz