Stroj

Chlapci při sklizni amputoval stroj nohu! Policie stíhá jeho dědečka

Policie začala stíhat 76letého muže, který je podle vyšetřovatelů zodpovědný za těžký úraz svého vnuka. Nehoda se stala v září na poli u Jablonného nad Orlicí. Chlapec stál na vyorávači brambor a uklouzl. Spadl dovnitř stroje a přišel o nohu.

Neštěstí se stalo při vyorávání brambor. Malý chlapec stál na traktoru přímo nad hnací hřídelí, uklouzl a namotaly se mu na ní kalhoty. Noha skončila hluboko ve stroji, hřídel se mu do končetiny zakousla pod kolenem.

Příbuzní se snažili všemožnými způsoby chlapce vyprostit. Snažili se železo odříznout pilkou, ale nepovedlo se to. Za pár minut pak dorazili hasiči.

Fotografie z místa zásahu ukazují, že se záchranáři k chlapci velmi obtížně dostávali. Jejich zásah trval skoro půl hodiny, vyorávač brambor hasiči nejdřív odpojili od traktoru a pak rozřezali hřídel.

Policisté případ uzavřeli s tím, že chlapec neměl v těchto místech co dělat. Možná se chtěl jen podívat, jak se brambory vykulují, možná svoji vahou tlačil na stroj, aby vyorával hlouběji. Na vině je podle spisu jeho dědeček, který jednoznačně neměl dovolit, aby 11leté dítě na vyorávači stálo.

Související obsah

Ani lékaři v nemocnici nohu chlapci nedokázali zachránil a museli ji amputovat těsně pod kolenem. Komentovat případ si pak vyhradilo orlickoústecké státní zastupitelství a podle státní zástupkyně hrozí seniorovi až dva roky vězení.

Petr Brzek/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz