Letadlo

Slovák na palubě letadla hrozil bombou, lidé se loučili s rodinami!

Slovák na palubě letadla hrozil bombou, lidé se loučili s rodinami!

Obrovské drama zažili cestující na palubě letadla z Bratislavy do Londýna. Krátce před přistáním začal jeden z pasažérů vyhrožovat, že má bombu a vyhodí celé letadlo do vzduchu. Lidé se báli o život, dokonce volali rodině, aby se rozloučili. Muže odvedla protiteroristická jednotka.

Letadlo odstartovalo z bratislavského letiště ve čtvrtek v 18:00. Třicet minut před plánovaným přistáním na londýnském letišti Stansted se ale jeden z pasažérů zvedl a začal křičet, že má u sebe výbušniny. Informoval o tom slovenský portál dalito.sk.

"Tvrdil, že má v počítači bombu a že letadlo vyhodí do vzduchu. Bylo to strašné. Už na letišti nám přišel zvláštní, takový podivín. A při nástupu do letadla se choval agresivně," popsal redakci jeden z cestujících, který si nepřál být jmenován.

Posádka letadla zavolala policii, po přistání se ale údajně několik hodin nic nedělo. "Stáli jsme na přistávací dráze a z oken sledovali přípravy britské protiteroristické jednotky. Kotrolou nejdřív prošly všechna zavazadla, až poté vešla jednotka na palubu," doplnil zdroj.

Související obsah

Policisté kromě muže, který bombou hrozil, odvedli i jednoho spolucestujícícho. "Tvrdil totiž, že výbušninu vlastně nemá on, ale muž sedící vedle něj. Pokud vím, mladého Slováka už propustili. Bylo to strašné, všichni jsme volali domů a loučili se s rodinami," uzavřel muž z Bratislavy. Incident potvrdily i aerolinky Ryanair.

Podle informací portálu byl i druhý zadržený muž ze Slovenska. "Britská policie potvrdila, že ve čtvrtek ve 21:05 byl na letišti Stansted zatčen slovenský občan z důvodu ohrožování bezpečnosti - vyhrožování bombovým útokem. Momentálně je ve vazbě. O konzulární pomoc nepožádal," uvedl pro portál mluvčí slovenského ministerstva zahraničí Igor Skoček.

Podívejte se na video, jak muže odvádí protiteroristická jednotka:

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Letadlo

Důležité Události

Krátká zpráva

Škoda odstavuje na dva týdny výrobu

Automobilka Škoda Auto od pondělí zastavila výrobu ve všech třech svých českých závodech. Odstavení výroby bude trvat následující dva týdny. Výjimkou bude jedna linka v závodech v Kvasinách na Rychnovsku. Při odstávce tam chce firma dokončit 10 tisíc rozdělaných aut. Důvodem utlumení výroby je nedostatek čipů.

Píše se na Deník.cz