Sebevražda

Dívce (11) se nelíbilo, jak vypadá. Dohnalo ji to ke strašnému činu

Dívce (11) se nelíbilo, jak vypadá. Dohnalo ji to ke strašnému činu
Zdroj: facebook

Jedenáctiletá dívenka si sáhla na život, protože se jí nelíbilo, jak vypadá. Ani rodiče ji nedokázali od sebevraždy odradit, přestože o jejím plánu věděli. Milly se svěřila také na Instagramu, ani to ji ale nezachránilo.

Milly Tuomeyová z irského Templeogue dlouhou dobu trpěla a bojovala se sebevražednými myšlenkami, než se opravdu odhodlala vzít si život. Rodiče na trápení jejich dcery upozornila škola i Millyina starší sestra, která si přečetla na Instagramu děsivý vzkaz. Píše o tom portál The Sun.

"Když jsme zčistajasna zjistili, že naše dítě sdělilo svým kamarádům na Instagramu, že už si vybralo den, kdy zemře, nemohli jsme tomu uvěřit. Byli jsme naprosto vyděšení a nevěděli, co dělat," svěřila se dívčina matka Fiona.

Milly vzali rodiče k praktickému lékaři, kterému se dívka svěřila, že často myslí na smrt a sebepoškozování. Do těla si propiskou vyryla "krásné dívky nejí" a opakovaně se řezala. Se svým vzhledem prý byla nespokojená už dlouho.

Lékař holčičku poslal k odbornému psychologovi, ten už ale nepřijímal nové pacienty. Dívce byl proto přiřazen terapeut, který však podle vyšetřovatelů nebyl kvalifikován pro práci s lidmi se sebevražednými myšlenkami.

Související obsah

Millyin příběh skončil na Nový rok 2016. S rodinou snědla večeři, pak se všichni dívali na film. Dívenka ale prohlásila, že se nudí a půjde spát. O pár minut později ji matka našla v kritickém stavu. Milly zemřela o tři dny později v nemocnici.

Případ se ale dostal do médií až teď, kdy ho projednával soudní senát v Dublinu. Soudci rozhodli, že šlo o sebevraždu, kterou nikdo nezavinil. V soudní síni zaznělo také to, že si Milly vedla deník, kterému se svěřovala se špatnými pocity, ale také sny. Chtěla se vdát a mít děti, nakonec ji ale přemohla její temná stránka.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz