Vánoční stromek

Zdobení stromku skončilo hroznou nehodou. Pět lidí zemřelo

Zdobení stromku skončilo hroznou nehodou. Pět lidí zemřelo
Zdroj: Profimedia

Přípravy na oslavu Vánoc skončily ve městě El Carmen Frontera hroznou tragédií. Když na ulici zdobila skupina pěti lidí velký vánoční strom, dotkl se zřejmě jeden z mužů drátů vysokého napětí. Jelikož byl strom kovový, zasáhl proud všechny, kteří se jej v tu chvíli dotýkali.

Vesnička na západě Guatemaly ležící u hranic s Mexikem se těžko vzpamatovává z úterní tragédie. Při zdobení stromku zemřelo pět lidí. Agentura AP uvedla, že šlo o ženu a čtyři muže, podle místního listu Prensa Libre jsou ale všechny oběti muži.

Jeden z nich se při zdobení dotknul drátů vysokého napětí. Proud zasáhl i ostatní muže, kteří v tu chvíli s kovovým stromem manipulovali. Šlo o brigádníky, kteří v předvánočním čase pomáhali na nedaleké celnici.

Mezi oběťmi jsou i mladí bratři Álex Iván a Uría. Právě devatenáctiletý Uría měl být tím, kdo se drátů dotkl. Jeho o dva roky mladší bratr pak dostal ránu, když se snažil bratrovi pomoci.

Související obsah

"Moji synovci a neteře pracují na celnici jen během Vánoc, dělají to tak každý rok. Litujeme, co se stalo, když se snažili vydělat si na chleba," řekl strýc dvou obětí Baldemar Chilel.

Dalším obětem má být 24, 29 a 30 let. Po jednom ze zemřelých zůstaly i dvě děti ve věku 4 a 5 let. "Řekl mi, že musí pracovat navíc, aby jim vydělal na hračky a oblečení, které jim chtěl dát k Vánocům. Je mi líto dětí a ženy, že zůstaly bez živitele," řekl médiím kamarád jedné z obětí.
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz