Vražda

Prokletí? Jaroslav přišel o syna i sestřenici. Oba mu zavraždili!

A nyní šokující novinky k případu dvojnásobné vraždy v České Lípě. Mladý vrah měl cihlou ubít bezdomovce a ženu. Reportérovi Ivanu Berkovi se podařilo vypátrat, že nitky případu vedou k další známé vraždě, a to 19tiletého Dominika, kterého vyšinutý mladík ubodal o Velikonocích ve Varnsdorfu.

"Nejdřív jsem přišel o syna Dominika a teď o sestřenici Soňu," zoufá si Jaroslav Berger. Ještě se nestihl smířit s vraždou syna a dozvídá se, že mu jiný vrah v sousedním kraji zavraždil další příbuznou.

Soňa zemřela rukou vraha odhadem před dvěma týdny. Vražda se měla stát kousek nad českolipským sídlištěm Špičák. Mrtvou ženu objevili kriminalisté uvnitř studny.

Zabít ji měl mladý bezdomovec. Dokonce se tím údajně chlubil v komunitě. Nikdo ho ale nebral vážně, dokud nebyla odhalena další vražda. Druhou oběť měl mladík zabít tak, že jí cihlou rozmlátil hlavu. Brutalita činu zaskočila i policisty. A podezřelému v krajním případě hrozí i doživotí. Přitom je mu pouhých 22 let.

Bergerovi se chystají na další pohřeb v rodině. Přitom teprve v dubnu pochovali syna Dominika. Jeho vrah se ale nedostal před soud. Státní zástupce na základě jediného psychologického posudku zastavil jeho stíhání s tím, že byl nepříčetný.

Advokát, který Bergerovi zastupuje tvrdí, že podezřelý věděl, co dělá, když popsal, jak Dominika zabil a nůž pak ukryl do dveřních zárubní.


Související obsah

"Doma polil ten nůž savem, aby z něj smyl stopy, z toho se dá dovodit, že mu bylo jasné, že spáchal něco, co neměl," má jasno právník Adam Kopecký.

Právník věří, že pravomocně zastavený případ nařídí znovu otevřít Nejvyšší státní zastupitelství nebo Ústavní soud, kam před pár dny adresoval stížnost.

"Dvě tragédie v rodině a já se už modlím, aby nepřišlo něco třetího, protože už jsme opravdu nervově vyřízený. Už je toho moc," neskrývá zoufalství další příbuzná obětí Zuzana Bergerová.

pez, Ivan Berka, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA se chystají poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu

Bidenova administrativa se chystá poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu M270 MLRS a pohyblivý raketový systém HIMARS. Tyto zbraňové systémy mohou odpalovat rakety mnohem dále než kterýkoli ze systémů, které Ukrajina již má, což by mohlo být v boji s ruskými okupanty převratnou změnou. USA se přiklání k vyslání systémů jako součásti většího balíčku vojenské a bezpečnostní pomoci Ukrajině, který by podle CNN mohl být oznámen již příští týden.

Píše se na Deník.cz