Otřesy

Na Ostravsku se v noci otřásla země: Lidé se budili, domy hýbaly

Hodně divokou noc zažila ze soboty na neděli Ostrava a její okolí. Moravskoslezskou metropolí totiž kolem čtvrté hodiny ráno zatřáslo slabé zemětřesení.

Podle prvních informací Středomořského evropského seismologického centra (European-Mediterranean Seismological Centre - EMSC) měly otřesy magnitudu 3,6 a došlo k nim v hloubce přibližně pěti kilometrů.


Epicentrum se podle seismologů nacházelo asi dva kilometry západně od Vítkova. Později byly údaje zpřesněny na sílu 3,2, hloubku 8 kilometrů a epicentrum u Markvartovic.


Pohyb země zachytila i stanice České regionální seismické sítě v Ostravě - Krásném Poli.


Škody na majetku ani zranění hlášena nejsou, vyděšení lidé ovšem houfně píší na facebook, aby zjistili, co se vlastně těsně před čtvrtou hodinou ráno stalo.


Související obsah

"Nezažil někdo teď v posledních minutách - cca (03:50 hod.) jakoby otřes? Z ničeho nic se mi rozhýbala půlka baráku," píše třeba Pavel Lužný. Sherlly Nicoll Šerá si pro změnu postěžovala, že ji otřesy vzbudily a málem na ni ještě spadlo zrcadlo. Pod příspěvky se hromadí komentáře dalších Ostravanů, ale i lidí z jiných měst, kteří tvrdí, že otřesy také zaznamenali. 


Máte záběry otřesů nebo fotografie případných škod? Ozvěte se nám na e-mail zpravy@nova.cz. Děkujeme!


Anita Ficencová napsala, že musela k sobě vzít vyděšenou dcerku, která si myslela, že pod ní praskla postel. Vzbudil se prý i zbytek rodiny.


David Kocián z Budišovic na Opavsku do redakce TN.cz napsal, že otřesy trvaly několik vteřin a byly cítit v celém domě. A trochu po nich popraskala omítka.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Video dne: Zprávy americké televize přerušilo zemětřesení. Jak reagovali moderátoři?

Fotky, které berou dech: Přírodní katastrofy, lidská bída, ale i naprosté štěstí

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz