Stopař

Opilec stopoval uprostřed dálnice, srazilo ho přijíždějící auto

Opilec stopoval uprostřed dálnice, srazilo ho přijíždějící auto
Zdroj: TN.cz

Silně opilý šestačtyřicetiletý muž dostal v sobotu brzy ráno vskutku originální nápad. Vydal se na dálnici D46, nejspíš aby si stopnul odvoz. Místo toho ho nepřekvapivě srazilo jedno z projíždějících aut.

"V sobotu krátce před třetí hodinou v noci jsme přijali oznámení o dopravní nehodě na 13. kilometru dálnice D46, ve směru z Prostějova na Vyškov," říká policejní mluvčí Irena Urbánková.


Z vyšetřování vyplývá, že šestačtyřicetiletý chodec se na dálnici vydal stopovat, o což se pokoušel uprostřed pravého jízdního pruhu.


V té době místem právě projížděl třiatřicetiletý řidič ve svém BMW. Stopaře ovšem zahlédl až v poslední chvíli, muž byl totiž navlečený ve tmavém oblečení a neměl na sobě žádné reflexní prvky.

"Řidič ve snaze zabránit střetu strhl řízení vozidla vlevo, přesto došlo ke střetu s chodcem, který byl při nehodě zraněn. U obou účastníků nehody provedli policisté orientační dechové zkoušky," pokračuje Urbánková.


A zatímco šofér z testu vyšel s čistým štítem, o chodci se to rozhodně říct nedá - přístroj totiž ukázal 1,93 promile alkoholu v dechu. Škoda byla předběžně vyčíslena na 25 tisíc korun, nehodu i nadále vyšetřují policisté.

pez, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz