Stopař

Opilec stopoval uprostřed dálnice, srazilo ho přijíždějící auto

Opilec stopoval uprostřed dálnice, srazilo ho přijíždějící auto
Zdroj: TN.cz

Silně opilý šestačtyřicetiletý muž dostal v sobotu brzy ráno vskutku originální nápad. Vydal se na dálnici D46, nejspíš aby si stopnul odvoz. Místo toho ho nepřekvapivě srazilo jedno z projíždějících aut.

"V sobotu krátce před třetí hodinou v noci jsme přijali oznámení o dopravní nehodě na 13. kilometru dálnice D46, ve směru z Prostějova na Vyškov," říká policejní mluvčí Irena Urbánková.


Z vyšetřování vyplývá, že šestačtyřicetiletý chodec se na dálnici vydal stopovat, o což se pokoušel uprostřed pravého jízdního pruhu.


V té době místem právě projížděl třiatřicetiletý řidič ve svém BMW. Stopaře ovšem zahlédl až v poslední chvíli, muž byl totiž navlečený ve tmavém oblečení a neměl na sobě žádné reflexní prvky.

"Řidič ve snaze zabránit střetu strhl řízení vozidla vlevo, přesto došlo ke střetu s chodcem, který byl při nehodě zraněn. U obou účastníků nehody provedli policisté orientační dechové zkoušky," pokračuje Urbánková.


A zatímco šofér z testu vyšel s čistým štítem, o chodci se to rozhodně říct nedá - přístroj totiž ukázal 1,93 promile alkoholu v dechu. Škoda byla předběžně vyčíslena na 25 tisíc korun, nehodu i nadále vyšetřují policisté.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA přesunou malý kontingent vojáků do regionu poblíž Ruska

Americký prezident Joe Biden v pátek večer oznámil, že Washington posílí svou vojenskou přítomnost poblíž Ruska dalšími vojáky, kteří budou brzy přesunuti do zemí východní Evropy. Americký ministr obrany Lloyd Austin na pátečním brífinku řekl, že tyto jednotky budou použity k "posílení bezpečnosti v zemích NATO na východním křídle." Pentagon už dříve avizoval, že asi 8 500 amerických vojáků bylo uvedeno do "zvýšené pohotovosti", aby byli nasazeni ve východní Evropě.

Píše se na Deník.cz