Požár

V domě na Rychnovsku vzplála myčka nádobí, muž uvnitř zemřel!

V domě na Rychnovsku vzplála myčka nádobí, muž uvnitř zemřel!
Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje

Hasiči vyjížděli v neděli večer k požáru domu v Pečíně na Rychnovsku. V kuchyni, kde hořelo, našli muže v bezvědomí. I přes okamžitou pomoc už se ho nepodařilo zachránit. Hořet začalo zřejmě od myčky nádobí.

Hořet začalo v zemědělské usedlosti v Pečíně krátce po osmé hodině večer. "Po příjezdu hasičů na místo byl objekt zakouřen, ale samotné hoření již viditelné nebylo," upřesnila mluvčí hasičů Martina Götzová.

Část hasičů se snažila lokalizovat požár, zbytek se pustil do resuscitace muže v bezvědomí. "O záchranu se pokusili ve spolupráci s policisty i za pomoci automatického externího defibrilátoru. Po příjezdu zdravotnické záchranné služby pokračovali v oživování záchranáři," dodala Götzová.

Všechny pokusy o oživení ale skončily neúspěšně, muže se zachránit nepodařilo. "Požárem byl zasažen prostor kuchyně, myčka na nádobí shořela kompletně. Jednotky prošly prostor spolu s termokamerou, aby zkontrolovaly, zda se nenachází někde další ohniska," pokračovala mluvčí. Nikde jinde už ale nehořelo.

Související obsah

Požár podle vyšetřovatele vznikl právě od myčky na nádobí. Majetkovou škodu odhadli hasiči na 300 tisíc korun. Vyšetřování bude i dále pokračovat, spotřebič ohledají odborníci. Nikdo další kromě oběti se při požáru nezranil.

epa, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz