Velká Británie

Lékaři ženě řekli, že má zácpu. Nepoznali porod a dítě zemřelo

Lékaři ženě řekli, že má zácpu. Nepoznali porod a dítě zemřelo
Zdroj: Profimedia

Velké pochybení lékařů stálo život novorozeně. Angličance Joanne (41) chybně diagnostikovali zácpu. Nezjistili, že žena rodí. Dítě následný dramatický porod nepřežilo. Nešťastná matka se dočkala omluvy nemocnice až po čtyřech letech.

Joanna prožila peklo. Jela do nemocnice v britském Stockportu, protože ucítila porodní bolesti. Lékař, který provedl vyšetření, tvrdil, že dostala zánět močových cest. Testy ale zánět nepotvrdily a doktor sdělil novou diagnózu – zácpu. Žena v té době už ale byla matkou dvou dětí a tušila, že se jedná o porodní bolesti.

Lékaři jí ale dali za pravdu moc pozdě. Žena začala krvácet a "zácpa" se proměnila v boj o život. Začal dramatický porod. Dítě muselo přijít na svět císařským řezem. Bylo ale už pozdě a miminko utrpělo poškození mozku. Zdrcení rodiče nechali dcerku, která dostala jméno Ava, odpojit od přístrojů. Podle lékařů neměla žádnou šanci, že přežije.

Pitva prokázala, že Ava byla v době, kdy se hlásila na svět, plně vyvinutá. Kdyby vše proběhlo tak, jak mělo, dnes by byla pravděpodobně živá a zdravá. Ale protože ji Joanna porodila pozdě, utrpěla v důsledku nedostatku kyslíku závažná poškození.

Související obsah

Případ se stal v roce 2014, ale nemocnice přiznala chybu až teď. Vedení se omluvilo rodičům za to, že tamní lékaři nepostupovali při poskytování zdravotní péče správně. "Slyšela jsem, jak jeden lékař říkal druhému, že ho jen zbytečně obírám o čas. Bylo to neslýchané," řekla Joanna britskému deníku Metro.

Dobře věděla, jak porod vypadá a co při něm cítí. Proto se jí postup lékařů "zdál absurdní". Od nemocnice dostala písemnou omluvu a finanční odškodnění. Manželé ale usilovali o něco jiného - aby se podobná tragédie nestala jiným rodičům. Z toho důvodu svůj příběh i zveřejnili.

ham, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz