Služebna

Hrozil smrtí, pak rozkopl dveře a vloupal se do policejní služebny!

Hrozil smrtí, pak rozkopl dveře a vloupal se do policejní služebny!
Zdroj: Policie ČR

Policisté na tísňové lince v noci na pondělí přijímali opravdu kuriózní oznámení. Do půli těla svlečený muž nejprve vyhrožoval v Poběžovicích na Domažlicku, že někoho zabije a pak měl vykopnout dveře policejní služebny a vloupat se dovnitř.

Hovor na tísňovou linku přijali policisté v půl jedenácté večer s tím, že v obci Poběžovice běhá v ulicích nějaký neznámý muž, který je svlečený do půl těla a zřejmě i zfetovaný. Navíc huláká, že někoho zabije a do všeho kope a mlátí.

"Opilec měl pokračovat k policejní služebně. O pár minut později přijal operační důstojník další oznámení, tentokráte o tom, že tento neznámý muž kope do dveří policejního oddělení. Muž dveře rozkopal a vzniklým otvorem vlezl dovnitř. Dále než do chodby v budově se nedostal, zastavily ho zamčené mříže," sdělila mluvčí policie Dagmar Brožová.

Související obsah

Na místo se mezitím dostala hlídka poběžovických policistů, která byla nedaleko. Ta muže (23) zadržela a vyzvala k dechové zkoušce. Byla s pozitivním výsledkem 1,21 promile alkoholu v krvi.

"Údajně chtěl na policejní oddělení nahlásit krádež peněženky, kterou však zapomněl v autě. A jelikož mu byla zima, neboť venku pobíhal jen v kalhotách, a policisté na služebně nebyli, rozkopl dveře, aby se mohl ohřát a počkat na ně. Teplo pak našel v policejní cele v Plzni, kam ho převezli, a zřejmě mu bude horko i před přestupkovou komisí, která bude jeho protiprávní jednání projednávat. Jeho jednání policisté zatím evidují jako přestupek a správní delikt," zakončila mluvčí.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz