Zahraničí

DOJEMNÉ VIDEO: Kluk popsal šikanu, teď ho hvězdy zvou na akce

Video, kde malý Keaton Jones popisuje šikanu spolužáků, obletělo svět a dojalo miliony lidí. Od pátku má 22 milionů zhlédnutí a nespočet celebrit veřejně vyjádřilo podporu a sympatie šikanovananému chlapci. Na začátku videa položí uplakaný chlapec své matce tu nejzásadnější otázku. Proč vůbec šikanují?

Keaton Jones je obyčejný chlapec z Tennessee, který se jako miliony dalších dětí stal obětí šikany ve škole. V pátek ho jeho matka Kimberly vyzvedla ve škole, kde už nějakou dobu zažíval hotové peklo.

"Čistě ze zvědavosti, proč vůbec šikanují? Jaký má šikana význam? Proč je těší vyhlédnout si nevinného člověka a trápit ho? To není v pořádku," rozplakal se Keaton na videu.

Matka se poté chlapce zeptala, co mu děti říkají. "Dělají si legraci z mého nosu, říkají, že jsem hnusný, že nemám žádné přátele," přiznal vzlykající chlapec.

Poté se ho matka zeptá, co mu dělají spolužáci o přestávce. "Přede všemi mi špiní oblečení nebo ho házejí do koše." Kimberly se chlapce dále zeptá, jestli to dělají i ostatním dětem, když chlapec přitaká, zeptá se ho, jak se kvůli tomu cítí.

"Nikdo by tohle neměl dělat ostatním lidem, protože to prostě není správné. Lidé jsou odlišní, nemusíme je kvůli tomu kritizovat. Není to jejich vina. Když si z vás někdo dělá legraci, tak prostě vydržte. Nenechte se tím ovlivnit. Je to těžké, ale třeba se to jednou zlepší," popsal Keaton a slzy se mu kutálely po tvářích.

Keaton svou matku podle zahraničních médií požádal sám, aby video natočila. Chtěl totiž ukázat dětem, kteří ho šikanují, že mu opravdu ubližují. Během víkendu Keaton obdržel nespočet reakcí na své video. Odpověděly mu dokonce celebrity z Hollywoodu. A právě ty se postaraly o to, aby se Keaton už nikdy necítil špatně.

"Keatone, to je skvělá otázka, proč lidé šikanují? Myslím, že jsi skvělý a mimochodem, já chci být tvoje kamarádka," napsala dětská herečka Millie Bobby Brown na svém Twitteru.

"Zůstaň silný, Keatone. Nenech je, aby z tebe udělali kus ledu. Slibuji, že se to zlepší. Zatímco se ti hlupáci u vás ve škole snaží zjistit, jakými lidmi vlastně v životě chtějí být, co kdybyste s mámou přišli na premiéru nových Avengers příští rok," pozval Keatona představitel Kapitána Ameriky Chris Evans.

 

Jarrett Guarantano, quarterback z Univerzity v Tennessee se s Keatonem vyfotil a označil ho za svého nejlepšího kamaráda. Katy Perry, Victoria Beckham, Justin Bieber, Cardi B, Snoop Dogg a další Keatonovi prostřednictvím sociálních sítí nabídli kamarádství nebo dárky.

"Fakt, že tohoto chlapce stále zajímají ostatní, zatímco on sám to má těžké, dokazuje, jaký je. Ten kluk je legenda, podívejte se," vzkázal Justin Bieber na svém Instagramu a dal tak najevo svůj postoj vůči šikaně.

Související obsah

Na Instagramu se šíří hashtag #standwithkeaton (stůjte za Keatonem) a #stopbullying (stop šikaně). Byla dokonce založena sbírka s jeho jménem na podporu Keatonova budoucího vzdělání.

"Mluvte se svými dětmi. Všichni víme, jaké to je, když chceme někam zapadnout. Ale jen málo z nás ví, jaké to skutečně je, když nepatříte nikam," vzkázala na závěr Keatonova matka ostatním rodičům.

kik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Soud osvobodil exministra Bártu i zpravodajce Petržílka

Soud v úterý osvobodil exministra Víta Bártu a bývalého zpravodajce BIS Jana Petržílka. Oba byli obžalováni, že měli vynést odposlechy rozhovorů bývalého pražského primátora Pavla Béma a lobbisty Romana Janouška. Toto obvinění se však neprokázalo.

Krátká zpráva

Řecko zavádí povinné očkování proti covidu-19 pro lidi starší 60 let

Řecká vláda rozhodla o povinném očkování proti covidu-19. Týká se lidí starších 60 let, kteří ho budou muset podstoupit do poloviny ledna. Pokud se někdo z této věkové skupiny obyvatel naočkovat nenechá, hrozí mu pokuta ve výši 100 eur. "Je to cena, kterou musíme zaplatit kvůli zdraví," okomentoval povinné očkování řecký premiér Kyriakos Mitsotakis. Ze zhruba jedenácti milionů Řeků je naočkováno 63 procent. Z rizikové skupiny nad 60 let není naočkováno asi 520 000 lidí, píše agentura Reuters.

Píše se na Deník.cz