Že doby dávno minulé nebyly tak prudérní a asketické, ukazuje muzeum Sex Machines v Praze. V celých třech patrech erotické expozice můžete objevovat, čím se ukájeli naši předci. O unikátním českém muzeu informují i zahraniční média.
Jedná se o první muzeum na světě věnované jak historickým, tak moderním sexuálním zařízením.
Sbírku založil italský podnikatel Oriano Bizzocchi, který původně hledal kuriózní předměty, objevil však několik starodávných sexuálních nářadí. Dnes je v muzeu více než 200 sexuálních pomůcek z celého světa.
Hned v úvodu expozice jsou k vidění historické korzety, podprsenky, noční košile a jiné erotické prádlo. Můžete se zde také podívat na projekce retro erotiky v dobovém kinematografu.
Dále vás překvapí historické předměty a stroje, například pásy cudnosti, antimasturbační aparáty nebo naopak první mechanické vibrátory, které se obsluhovaly ruční kličkou.
Jednou z kuriozit je mobilní dřevěný domeček s malými okénky. Do něj si lehla nahá žena, která se nechávala za poplatek okukovat chtivými muži.
V závěru expozice na vás čeká svět sadomasochistických praktik. Muzeum můžete navštívit každý den včetně víkendů od 10-23 hodin, ovšem pokud vám již bylo 18 let.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz