Velká Británie

Mladí milenci zapálili cizí dům. Požár nepřežily čtyři děti

Mladí milenci zapálili cizí dům. Požár nepřežily čtyři děti
Zdroj: facebook

Obrovský požár zachvátil rodinný dům, ve kterém žila matka a pět jejích potomků. Ze zajetí hořícího pekla se nepodařilo všechny zachránit. Tři děti při tragédii zemřely v ohni. Čtvrté zemřelo po převozu do nemocnice. V rukách policie skončil mladý pár, který podle policie dům zapálil.

Hasiči bojovali s plameny a hustým kouřem. I když se snažili děti ze všech sil zachránit, z pekelného zajetí se jim nepodařilo dostat tři malé děti. V domě uhořeli tři sourozenci - Demi (14), Brandon ( 8) a Lacie (7). Jejich mámě Michelle (35) se podařilo z ohně vyváznout s tříletou dcerkou Liou. Jejich stav byl po převozu do nemocnice velmi vážný.

Michelle je v umělém spánku a neví, že její děti zemřely. Zdrcená babička dnes oznámila, že malou Liu lékaři odpojili od přístrojů. Musí se tak vypořádat ze smrtí čtyř vnoučat. Nejstarší syn Kyle (16) se jako jediný ze sourozenců zachránil. Z domu utekl i s kamarádem Bobbym.

Nešťastný mladík popsal celou tragédii. "Bylo to strašně! Usnul jsem a pamatuji si, jak jsem slyšel mou maminku křičet - oheň! Všude bylo hodně kouře, takže jsem vyšel přes okno na patře," popsal Kyle. Chtěl se vrátit zpět do domu, když zjistil, že jsou děti ještě uvnitř.

"Snažil jsem se dostat dovnitř přes hlavní dveře a rozbil jsem okno. Kvůli plamenům to ale nebylo možné. Nemůžu to dostat z hlavy, stále na to myslím, je to strašné," řekl médiím.

Vyšetřovatelé rychle pátrali nad příčinou tragédie. Od začátku se obávali, že někdo rodinný dům zapálil. "Na adrese se vyskytly incidenty i dříve," řekl policejní šéf Wayne Miller pro britský portál Manchesterevening.

Na otázku, zda je možné tragédii spojovat s organizovaným zločinem, přiznal, že to v úvahu přichází. "Je předčasné vyjadřovat se k této otázce. Rozběhli jsme vyšetřování a máme velký vyšetřovací tým s neúnavně pracujícími specializovanými detektivy," řekl Miller.

Policie zatím nezveřejnila, jak přesně požár v domě vypukl. Už ale zadržela první podezřelé – mladý pár. Zac Bolland (22) a Courtney Brierleyová (20) z Worsley už čelí obviněním ze tří vražd, čtyř pokusů o vraždu a také jsou obviněni ze žhářství. Momentálně jsou ve vazbě, kde čekají na svůj další osud. Jejich motiv ale není jasný. Policie kvůli případu zadržela i další čtyři malé muže. Tři z nich však propustila na kauci.

Fotka mladého páru koluje na sociálních sítích. "Oběsit," přejí si lidé. "Čtyři dětské životy kvůli nim skončily," proklínají milence rozčílení Britové.

ham, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz