Krádež

Pošťák ukradl pytel se stovkami tisíc! Myslel, že se na nic nepřijde

Kuriózní krádež vyšetřují kriminalisté na jihu Čech. Zaměstnanec pošty na Písecku zpronevěřil pytel plný peněz. Stovky tisíc si ale už nestihl užít, policisté ho zadrželi hned druhý den.

Ke krádeži mělo dojít při úterní přepravě na centrálu. Zaměstnanec pošty na Písecku poslal do Prahy o jeden pytel peněz méně v domnění, že se na nic nepřijde. To se ale mýlil. Zástupce pošty se obrátil na policii hned následující den.

"Kriminalisté ve spolupráci s pracovníky pošty pohotově zmapovali pohyb svážených ceninových pytlů a padlo podezření na jednoho z místních zaměstnanců. Kriminalisté muže vypátrali a zadrželi," informovala policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová.

Související obsah

Mladík chtěl podle policistů krádeží stovek tisíc korun řešit vlastní komplikovanou životní situaci. Pytel měl schovat přímo na pobočce pošty. "Kriminalisté část zpronevěřených peněz zadrželi a zbývající bankovky kriminalisté zajistili z úkrytu na pobočce," doplnila mluvčí.

Písečtí kriminalisté proti muži zahájili trestní stíhání pro podezření ze spáchání trestného činu zpronevěry. Mladíkovi, který nestihl z přivlastněných peněz utratit ani korunu, teď hrozí až osm let za mřížemi.

Vladimít Hoť/epa, TN.cz

K tématu Krádež

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz