Konference

Policie v pohotovosti! Do Prahy míří špičky evropské krajní pravice

Pražská policie bude mít o víkendu pohotovost. Do hlavního města se na konferenci krajně pravicových stran sjíždějí evropští politici a očekávají se velké protesty. Mimo jiné přijede také Geert Wilders nebo Marine Le Penová.

Konference se koná v sobotu v hotelu na Chodově pod záštitou SPD Tomia Okamury. Mezi pozvanými jsou například nedávná kandidátka na francouzského prezidenta Marine Le Penová či nizozemský politik Geert Wilders, kteří jsou oba známi svými nacionalistickými a protiimigračními názory.

Očekává se, že návštěva těchto a dalších podobně vystupujících politiků nezůstane bez odezvy ze strany opačně smýšlejících, tedy krajně levicové scény. Ohlášeny už jsou dvě demonstrace. Jedna se má konat v pátek večer před hotelem v centru města, kde mají někteří účastníci akce bydlet.

Další a údajně větší je pak naplánována na sobotu. Demonstranti se chtějí scházet v poledne u stanice metra Roztyly. Odtud pak mají vyrazit pochodem k zhruba kilometr vzdálenému hotelu, který chtějí zřejmě zablokovat, aby se tam účastníci konference nedostali.

Související obsah

V přehledu ohlášených akcí na stránkách magistrátu se píše, že má jít o nenásilné shromáždění, policie se ale samozřejmě připravuje na všechny varianty. Už od pátku bude mít v pohotovosti několik desítek lidí včetně antikonfliktního týmu či kriminalistů.

Ondřej Špalek/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz