Zahraničí

Harry a Meghan oznámili datum svatby. Jdou proti protokolu

Harry a Meghan oznámili datum svatby. Jdou proti protokolu
Zdroj: Profimedia

Snad každý obyvatel Velké Británie si dnes zakroužkoval datum 19. května v kalendáři. V ten den si totiž řeknou své ano princ Harry a Meghan Markleová. Ti jsou už teď za pěkné rebely, protože si k sňatku vybrali sobotu, což je proti královskému protokolu.

K svému velkému dni si pár zvolil dejn, kdy se hraje finále anglického poháru FA Cup. Za svědka půjde Harrymu jeho bratr William, který obvykle předává pohár vítězům této nejstarší fotbalové klubové soutěže. Na svatbu bratra si ovšem asi čas udělá.

Pár si zvolil toto datum, aby svatbou nezastínil narození královského potomka, kterého William s Kate čekají v dubnu. V sobotu se však členové královské rodiny obvykle neberou. Tento pár bude první, kdo poruší královský protokol.

Podle zdrojů deníku Daily Mail si pár vybral sobotu, kdy má nejvíce lidí volno. Budou tak moci sledovat přenos v televizi nebo navštívit Windsorský palác, kde bude svatba probíhat.

Související obsah

Mladý pár oddá arcibiskup z Canterbury. Meghan bude před obřadem pokřtěna v kapli Sv. George v podzemí Windsorského paláce. Meghan již jednou vdaná byla, což je další "prohřešek" proti královskému protokolu.

Meghan kvůli křtinám musí přijmout britské občanství. Na Vánoce se také zúčastní tradičních ceremonií v kostele Sv. Máří Magdaleny.

kik, TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz