Krkonoše

Zabloudil v Krkonoších a málem umrzl! Život mu zachránila náhoda

Zabloudil v Krkonoších a málem umrzl! Život mu zachránila náhoda
Ilustrační fotografie Zdroj: Horská služba

Obrovskou dávku štěstí měl muž, který se o víkendu ztratil v Krkonoších mimo turistické trasy. Horská služba totiž zbloudilce našla - a to úplnou náhodou. Její členové měli zrovna v této oblasti výcvik. A záchrana přišla právě včas - muž už byl na pokraji sil a promrzlý.

"Nebýt tohoto náhodného setkání, je pravděpodobné, že by muž na místě umrzl. Jevil totiž už známky vyčerpání a naprosté apatie." Přesně takhle popisuje nečekané setkání se zbloudilým mužem v Labském dole náčelník Horské služby Krkonoše Pavel Jirsa.

Turistu našli záchranáři jen úplnou náhodou - a to opravdu na poslední chvíli. "Tento víkend mají naši členové z okrsku Špindlerův mlýn pravidelné školení v záchranářských dovednostech. V rámci toho vyrazili do volného terénu v oblasti začátku Labského dolu, aby procvičili postupy při lavinové nehodě,“ vysvětlil Jirsa.

Když na turistu členové horské služby narazili, byl zcela dezorientovaný. Nedokázal říct, jak se na místo dostal ani kde se vůbec nachází. Záchranáři okamžitě udělali vše pro to, aby muž neztratil všechno tělesné teplo.

Členové HS pak bezmocného turistu dopravili přes tok Labe na cestu a odtud sněžným skútrem na stanici ve Špindlerově Mlýně. Tam si ho převzala posádka sanitního vozu.

Související obsah

Opařený chlapec

Kromě této události krkonošští záchranáři v neděli ráno museli ošetřit opařeného malého chlapce. "Vyjeli jsme na výzvu zdravotnické záchranné služby do jednoho ze špindlerovských hotelů. Chlapeček byl zasažen horkou vodou v horní části těla, zhruba na 20 procentech,“ uvedl náčelník Jirsa. Hocha po ošetření transportovali přivolaní zdravotničtí záchranáři do nemocničního zařízení.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz