Ordinace v růžové zahradě 2

Nevěra i vážná nemoc! Tohle čeká hrdiny Ordinace v příštím roce

Nevěra i vážná nemoc! Tohle čeká hrdiny Ordinace v příštím roce
Zdroj: TV Nova

Už od 9. ledna se můžete těšit na premiérové díly oblíbeného seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. A i tentokrát se bude na co dívat. Do Kamenice se vrátí staří známí, dějem zamíchají ale i úplně nové postavy.

Alena, Mázl a Rytíř

Alena se na podzim ocitla v milostném trojúhelníku. Čestmíra miluje, přesto ale neodolala svodům svého bývalého manžela Karla. A teď je těhotná. Problémem ovšem je, že neví, kdo je otcem. Mázl (Petr Rychlý) a Rytíř (Miroslav Etzler) se tak utkají coby dva kandidáti na tatínka.

Komické soupeření zastaví až vážný problém Aleny i děťátka. Oba muži budou muset spolupracovat, aby je zachránili. Podaří se jim to? A kdo je ve skutečnosti otcem?

Eduard a Běla

Eduard (Petr Štěpánek) by mohl konečně prožívat poklidný život po boku své ženy Běly (Zlata Adamovská), kvůli starostem o dceru Terezu (Monika Zoubková) ale musí být stále ve střehu. Tereza totiž prožívá nejhorší období svého života. Nedaří se jí ani v práci, ani v boji o dceru Alžbětku.

Eduard s Bělou ještě netuší, že po Vánocích jim vrásek na čele ještě přibude. Tereza se totiž seznání s mužem, který má v kamenické nemocnici neblahou pověst. Doktor Mára (Robert Jašków) jí dokonale zamotá hlavu.

Jak dopadne střed Máry a Edy, když je ve hře budoucnost jeho dcery? A jak se zachová Běla, která odmítá jen nečinně přihlížet?

Bibi

Bibi se zamilovala do svého kolegy a spolubydlícího Marka. Jenže ten ji zradil a odjel na Ukrajinu se svou manželkou Innou, o které si myslel, že je dávno mrtvá. Bibi nezbylo, než se s dalším nevydařeným vztahem smířit. To ale neznamená, že na lásku zanevřela. Když se v nemocnici objeví sympatický doktor Vojta (Ivan Lupták), začne svítat naděje na nový vztah.

Jenže Marek nebude na Ukrajině věčně. Co se stane, až se s Innou vrátí zpátky do Kamenice? Dokáže Bibi ustát vnitřní spor mezi poklidnou láskou k Vojtovi a potlačované vášni k Markovi? Koho si nakonec vybere? A co Marek?

Související obsah

Bobo a Heluš

Když se v Kamenici objevil Švarcův syn Hugo, vypadalo to, že by mohli žít jako šťastná rodina. Jenže v životě Boba a Heluš jde v první řadě vždycky jenom o peníze, což už je dostalo do nejednoho maléru.

V honbě za bohatstvím se nechají Bobovým bratrem vtáhnout do podvodu kolem komunitního centra, které vede Vavřinec Kolečko. Jenže když Bobo zjistí, že s ním bratr nehrál čistou hru, obrátí se proti němu. A začne bratrovražedný boj! Jak to dopadne? A neztratí při tom Švarc lásku svého syna?

Květa a Vilík

Květa (Klára Oltová) a Vilík (Roman Štabrňák) začínají budovat křehký vztah, kterému ale nefandí Květin syn Jonáš (Milan Peroutka). Květa navíc zjišťuje, že její zesnulý manžel nebyl takový světec a hrdina, jak si myslela. Vedl dvojí život a zůstal po něm nesplacený byt, ve kterém žije jeho milenka Denisa (Berenika Kohoutová) se svými dvojčaty.

Vilík s Květou se snaží splatit dluhy Květina manžela a ušetřit děti zklamání z jejich otce. Jenomže když Jonáš Denisu pozná, začnou se mezi nimi rodit sympatie. Ustojí vztah Květy a Vilíka náročné pracovní nasazení?

Petr a Andrea

Andrea (Klára Cibulková) se vrací ke svému manželovi Petrovi Hanákovi a společně budou prožívat krásné období. Jenže Andreina nemoc, kterou zdědila po otci a o které ví, že ji jednoho dne zabije, udeří naplno.

Andreiny dny se krátí, ale odmítá se kruté nemoci poddat. Pohltí ji komplikovaný případ pacientky Martiny Prchalové (Sandra Černodrinská), která trpí pod vlivem svého despotického manžela, a Andrea hodlá udělat vše pro to, aby ženu zachránila. Na sebe přitom nemyslí.

Do děje Ordinace v růžové zahradě 2 zasáhne i řada nových postav. Jak zamíchají kartami, si přečtěte na další straně!

Vladana Synková (Ivana Andrlová)

Vladana je gynekoložka se svéráznými názory i lékařskými postupy. Před klasickou medicínou dává přednost té alternativní. Aleně pomůže s tajným testem otcovství, ujme se i její péče, která ovšem nebude podle Mázlových představ. S Mázlem nejsou krevní skupina, a to se mu stane osudným.

"Můžu prozradit, že výrazně zasáhnu do života doktorce Aleně Rytířové, která je těhotná a kolem jejího těhotenství jsou dohady, kdo bude otec. Alena si u mě nechá udělat tajně test otcovství, jenomže já to maličko zkomplikuju. Tak si myslím, že se to bude zamotávat a vyvíjet, než se všichni dozví pravdu," prozradila o své postavě Andrlová.

Vojtěch Kratochvíl (Ivan Lupták)

Vojta Kratochvíl je nováčkem kamenické chirurgie. Jeho bezprostřednost mu na jedné straně přináší oblibu u pacientů i kolegů, současně ale sebe i okolí dostává do prekérních situací. Nové bydlení nachází na šéru a z jeho spolubydlící Bibi se stává víc než bezvadná kamarádka.

"On je to takový trochu pošuk. Má poruchu pozornosti a tím proboha nechci říct, že každý s ADHD je pošuk. Ten můj Vojta trochu je. Navzdory té diagnóze ale vystudoval medicínu a i se svojí roztěkaností je to fajn doktor. Líbí se mi jeho charakter a baví mě, že ta postava je inspirovaná skutečným lékařem, profesorem Neužilem, kardiologem z Homolky," popsal Lupták.

Vavřinec Kolečko (Marek Holý)

Kdo vstoupí do cesty Bobovi a Heluš, má jistotu, že v životě už se nikdy nudit nebude. Kdo se s těmi dvěma zaplete, si o klidu může nechat zdát. Naruby tentokrát život obrátí Vavřincovi Kolečkovi v podání Marka Holého. To se ještě budou dít věci.

"Je to člověk, který funguje v komunitním centru, kde lidi žijí sdílené životy. Když někdo uvaří, podělí se s ostatními, starají se o zvířata, o děti. Kolečko se snaží žít nenásilný život, dokud mu do cesty nevstoupí hejtman, kterého hraje Pavel Nečas. Aniž bych se o to snažil, zásadně ovlivním život Boba a Heluš," nastínil další osud své postavy Holý.

Související obsah

Denisa Vlachová (Berenika Kohoutová)

Postava Bereniky Kohoutové, Denisa, byla milenkou zesnulého manžela vrchní sestry Květy Hrzánové. Zatímco Denisa si myslela, že s otcem svých malých dvojčat založí novou rodinu, Květa donedávna neměla nejmenší tušení, že její muž žije dvojí život. Po jeho smrti se ale začínají objevovat problémy, které Květa nečekala ani v nejhorším snu. Denisa je jedním z nich, do života Květy ale ještě zasáhne mnohem citelněji.

"Já ji vidím jako holku, která možná měla hezký život, ale zkomplikovala si ho vztahem se ženatým chlapem. Otěhotněla s ním, porodila mu dvojčata a poslouchala jeho sliby, jak od své původní rodiny odejde. Myslím, že ho nechtěla prvoplánově odvést od rodiny, cítila, že i on to tak sám chce, ale nikdy k tomu nesebral odvahu. Když už to pro ni začalo vypadat nadějně, zemřel a nechal po sobě spoustu nevyřešených věcí," myslí si o své postavě Kohoutová.

Martina Prchalová (Sandra Černodrinská)

Původně se v Ordinaci se Sandrou Černodrinskou počítalo pro jinou roli, Sandra ale otěhotněla. Přesto, anebo možná právě proto, je pro ni role těhotné Martiny Prchalové jako šitá na míru. Ačkoliv se svojí seriálovou postavou by Sandra rozhodně neměnila! Přestože těhotenství Martiny splývá s hereččiným, stát se může cokoliv, a tak v případě, že miminko bude mít jiné plány než náš natáčecí plán, nabízí se jednoduché řešení. Sandra má totiž dvojče!

"Je to vyučená kadeřnice, a hlavně velmi submisivní žena násilníka, který má dluhy, kam se podívá. Aby mu je pomohla splatit, pronajímá svoji dělohu. Je už potřetí těhotná, prvního kluka má s manželem, teď podruhé odnosí dítě někomu jinému. Je zničená, chtěla by od toho chlapa utéct, ale má s ním dítě, a i proto je pouto k němu docela silné, pořád ho omlouvá. Není to pro ni jednoduché," svěřila se herečka.

Petra Kvitová

"Jakmile vyhrajete první zápas, tak já vám jako Čestmír Mázl zařídím roli v Ordinaci v růžové zahradě," takovou motivační výzvu připojil v březnu v Televizních novinách Petr Rychlý k narozeninovému přání Petře Kvitové. Dobře věděl, že tenisová hvězda patří k fanouškům seriálu a tahle nabídka by ji mohla potěšit.

Kvitová výzvu přijala a o pouhé dva měsíce později, po prvním vyhraném zápase, herci odpověděla: "Vyhrála jsem zápas, do Ordinace se těším." Rychlý sliby plní, a tak si Petra Kvitová v roce 2018 v Ordinaci skutečně zahraje!

"Zatím je to přede mnou, a tak se docela těším, i když pořádně nevím, co mě čeká, ještě nikdy jsem nehrála, i když budu sama sebou. Myslím si, že až to začne, kolem budou kameramani, osvětlovači a další lidé ze štábu, tak to na mě padne. Snad budou mít se mnou všichni trpělivost a moc jim to nebudu kazit," doufá Kvitová.

A jakou roli si vlastně v seriálu zahraje? "Budu Čestmírovi Mázlovi, se kterým si i zahraju tenis, promlouvat do duše. Ale co a proč mu budu říkat, se budete muset podívat v roce 2018,“ vzkázala tenistka.

Na premiérové díly Ordinace v růžové zahradě 2 se můžete těšit už od 9. ledna na Nově!

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz