UFO

Ufoni existují, tvrdí hlavoun z Pentagonu. UFO sledoval léta!

Ufoni existují, tvrdí hlavoun z Pentagonu. UFO sledoval léta!
Zdroj: Profimedia

Americké ministerstvo obrany poprvé v historii přiznalo, že Spojené státy mají speciální program pro studování UFO. Za pět let trvání programu shromáždil Pentagon několik záběrů neidentifikovaných letounů a bývalý šéf programu je přesvědčený, že jsou důkazem existence mimozemské civilizace.

Bílý objekt oválného tvaru, který je dlouhý asi třináct metrů a trhaně se vznáší.

Je listopad 2004. Důstojník amerického křižníku USS Princeton žádá dva vojenské stíhače, aby prověřili neznámý objekt nad mořem nedaleko San Diega. Vojáci záhadný letoun nevidí na radarech, zachytí ho ale na kameru.

Právě tyto záběry a jejich důkladné zkoumání přesvědčily bývalého šéfa programu Pentagonu Luise Elizonda o existenci mimozemské civilizace. "Tyto letouny – nazýváme je letouny – prokazují vlastnosti, které momentálně nejsou ve výbavě letectva Spojených států ani žádné jiné země, pokud víme," přemítá Elizondo.

Je možné, že ve vesmíru nejsme sami, tvrdí Elizondo. Létající objekty natočené vojáky se pohybují nezvyklým způsobem, který odporuje fyzikálním zákonům. Nemají viditelný pohon ani vzletové klapky.


Související obsah

"Chci nechat data a vědecké poznatky, aby mluvily samy za sebe. A aby se s nimi seznámilo vedení Spojených států a zjistilo, jakou hrozbu tyto technologie představují," říká pentagonský hlavoun.

Pentagon podobné záběry sbíral pět let. Za pátrání po mimozemšťanech utratil v přepočtu téměř 480 milionů korun. Program skončil před pěti lety a Elizondo si stěžuje, že jeho výzkum nebraly úřady vážně.

pez, Kateřina Kučerová, TN.cz

K tématu UFO

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz