Plzeň

Zběsilá honička v Plzni: Řidič ujel do pole a boural. Byl zdrogovaný

Policejní hlídky pronásledovaly po Plzni zdrogovaného řidiče čtyřkolky. Muž, který měl navíc zákaz řízení, odmítal zastavit a rychlou jízdou po městě ohrožoval silniční provoz.

Policisté se rozhodli čtyřkolku zastavit, protože neměla registrační značku. Řidič ale odmítal na výzvy policistů zastavit a začal před nimi ujíždět. 

Při riskantní jízdě porušoval jeden dopravní předpis za druhým. Například předjížděl v zákazu, nedával přednost na křižovatkách a jel rychleji, než směl. V Plzni to znal - policejní hlídku dostával do úzkých, protože se pohyboval v místech, kudy auto projede jen stěží.

Do pronásledování se proto musela zapojit další hlídka. Řidič podle policejních informací sjel se čtyřkolkou ze silnice do pole. Ale manévr nezvládl a havaroval. Dál se snažil utéct po svých, ale policisté ho chytili.

Související obsah

Ukázalo se, že muž jel pod vlivem drog. Měl jich v sobě celý koktejl. Orientační zkouška, kterou na místě provedli policisté, totiž prokázala pervitin, marihuanu i kokain.

"Muž se následně dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu ve zdravotnickém zařízení," popsala mluvčí policie Veronika Hokrová. Navíc se ukázalo, že muž měl zadržený řidičský průkaz, takže se dopustil trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí.

mom/František Nyklas, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz