Filmy

Vánoční filmový hit Láska nebeská má 15 tajemství. Tady jsou

Vánoční filmový hit Láska nebeská má 15 tajemství. Tady jsou
Zdroj: Profimedia

Kdo by neměl rád vánoční snímek Láska nebeská? Kdo ho zmeškal ve čtvrtek na TV Nova, může se na něj podívat v sobotu před polednem na Nova Cinema. Přestože film nejspíš znáte nazpaměť, o některých věcech jste možná neměli ani ponětí. Manželka režiséra filmu se rozhodla, že fanouškům odhalí některá fakta.

Emma Freud je manželkou tvůrce snímku Richarda Curtise a rozhodla se potěšit fanoušky Lásky nebeské tím, že odhalí některá tajemství, která snímek skrývá. Uveřejnila je postupně na svém twitteru. Schválně, jestli jste tyto věci věděli.

1. Natáčelo se převážně v noci, aby se vše obešlo bez davů zběsilých nakupujících. Například scéna s Rowanem Atkinsonem se natáčela v obchodním centru o půlnoci. Ani to tak nevypadalo, že?

2. Když je řeč o Rowanu Atkinsonovi, který neuvěřitelně zdržuje u balení zlatého náhrdelníku, Emma neopomněla podotknout, že je kladnou postavou. Podle ní jde totiž přímo o anděla Vánoc.

3. Možná jste si mysleli opak, ale nikdo se při natáčení nesvlékl úplně donaha. Martin Freeman, který tomu ve filmu byl nejblíže, si na penis dal ponožku.

4. Postava Harryho, kterého hrál ve filmu Alan Rickman, skutečně měla poměr a nešlo pouze o nevinný flirt. "Prosila jsem manžela, aby nešlo o nevěru, ale ne. Byl to poměr," odhalila Emma.

5. Láska nebeská nikdy neměla být vánočním filmem.

6. Do filmu měla být zakomponována i lesbická láska, do finální verze filmu ji však tvůrci nezahrnuli.

7. Claudia Schiffer ve filmu nikdy neměla hrát. Režisér hledal někoho, kdo bude vypadat jako ona. Nikoho takového však nenašel, tak nakonec roli nabídl jí.

8. Malý Brodie-Sangster se na bicí učil kvůli filmu. Učil ho jeho vlastní otec.

9. Hugh Grant a Brodie jsou ve skutečnosti příbuzní.

10. Scéna Andrewa Lincolna s vyznáním lásky na kartičkách byla inspirována videem Boba Dylana k písni Subterranean Homesick Blues.

11. Curtis napsal pět verzí této scény a pak je prezentoval ženám v kanceláři, aby rozhodly, která verze je nejlepší.

12. Ačkoliv každý miluje taneční scénu Hugha Granta, on z ní příliš nadšený nebyl.

13. Příběh měl původně 14 linií, ale bylo to příliš, a tak byly dvě scény vyškrtnuty.

14. Joannin zpěv na vánoční besídce byl až příliš dobrý. Píseň All I Want for Christmas musela přezpívat, aby zněla víc jako dítě.

15. Postava Daniela, kterého hraje Liam Neeson, má v puse párátko. To nebylo součástí scénáře, ale herec krátce před tím přestal kouřit a potřeboval něčím nahradit cigarety.

Letos můžete sledovat vaše oblíbené vánoční filmy a pohádky online na Voyo.

kik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz