Apple

Apple úmyslně zpomaluje staré telefony! Už se hrnou první žaloby

Apple úmyslně zpomaluje staré telefony! Už se hrnou první žaloby
Zdroj: Profimedia

To, o čem se mluvilo mezi zákazníky společnosti Apple, se zdálo jen jako konspirační teorie. Společnost ale skutečně přiznala, že úmyslně zpomaluje svoje staré přístroje. Naštvaní lidé mají za to, že je Apple nutí kupovat nové přístroje, společnost se brání tím, že zpomalení telefonů má zvýšit životnost baterie. To ale lidi příliš neobměkčilo a už se hrnou první žaloby.

Po poslední aktualizaci operačního systému se na internetu rozpoutala bouřlivá diskuze o tom, že se výrazně zpomalil výkon starších telefonů a přístrojů společnosti Apple. To technologický gigant ve čtvrtečním prohlášení potvrdil.

Společnost argumentuje tím, že baterie během času degradují, což může vést k tomu, že se telefon náhodně vypne, aby chránil svoje součástky.

Poslední aktualizace pro Iphone měla "vyladit" odběr napětí. Apple se tak podle svého vyjádření snaží předejít problémům.

Zákazníci společnosti to ale vidí jinak. Podle některých se společnost snaží podpořit prodej nových modelů telefonů. Problém by měla podle uživatelů na portálu Reddit řešit i výměna baterie.

Související obsah

Kvůli záměrnému zpomalování už se podle portálu USA Today na společnost hrnou první žaloby. Podle právníka totiž tento postup není zahrnut v obchodních podmínkách, správně by ale měl být. Uživatelé nemají na výběr, zda chtějí svůj telefon zpomalit.
 

klma, TN.cz

K tématu Apple

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz