Požár

V hale na Novobydžovsku uhořelo 3500 kachňat. Zranil se hasič

Krátce po půlnoci začala hořet hala v Hlušicích na Nobobydžovsku. Uvnitř bylo 3500 kachňat, žádné nepřežilo. S požárem bojovalo deset jednotek hasičů, jeden se zranil.

Dobrovolní i profesionální hasiči od půlnoci likvidovali požár haly v Hlušicích na Novobydžovsku. Velitel zásahu vyhlásil třetí stupeň požárního poplachu, na místě zasahovalo deset jednotek hasičů.

"Hasiči likvidují požár ve zděné hale o rozměrech přibližně 50x20 metrů. Je nutné rozebrat střechu a vynést a dohasit hořící balíky se senem," informovala mluvčí hasičů Martina Götzová.

Všech 3500 kachňat, která byla uvnitř, uhořelo. Zranil se také jeden hasič. "Během zásahu byl zraněn jeden z dobrovolných hasičů, nadýchal se spalin z požáru. Do péče si jej převzali záchranáři a převezli ho do zdravotnického zařízení," dodala mluvčí.

Související obsah

Škoda byla předběžně vyčíslena na milion korun. Příčinu požáru budou teprve hasiči vyšetřovat. "V sobotu dopoledne proběhne další ohledání místa události vyšetřovatelem příčin požárů, jenž si vyžádal také přítomnost zástupce z expertní skupiny Institutu ochrany obyvatelstva Lázně Bohdaneč," uzavřela Götzová.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Novým brněnským biskupem se stal Pavel Konzbul

Papež František ve čtvrtek jmenoval nového brněnského biskupa. Tím se stal dosavadní pomocný biskup Pavel Konzbul. Informovalo o tom brněnské biskupství na svém webu. Nahradí tak Vojtěcha Cikrleho, který byl ve funkci od roku 1990.

Krátká zpráva

Bývalý rektor Zima bude kandidovat na prezidenta

Exrektor Univerzity Karlovy a profesor Tomáš Zima se rozhodl, že bude kandidovat na post prezidenta republiky. Potvrdil to redakci TN.cz. "Rozhodl jsem se tak proto, že celý život pomáhám lidem jako lékař, učím studenty a kolegy a vedl jsem také velké instituce. Rád bych, aby naše země byla spokojená, bezpečná a bez extrémů," řekl Zima.

Píše se na Deník.cz