Domácí

Muž kvůli prudkému brzdění začal střílet na druhého řidiče! VIDEO

Televize Nova získala od jednoho diváka videozáznam potyčky dvou řidičů ve Vysokém Mýtě. Jeden z nich střílel z plynové pistole na druhého zřejmě proto, že se mu nelíbilo, jak řídí. Pokud se přitom z plynové pistole střílí z krátké vzdálenosti, může zbraň člověka vážně zranit. Policie teď hledá svědky případu.

Zbraň vypadá jako pravá a když o zem cinkaly prázdné nábojnice, nejednomu na silnici zatrnulo. Nejdřív se muži postrkovali, pak jeden couval a hlavní mířil na další řidiče. Policie hledá svědky incidentu. Řidič prý střílel čtyřikrát, třikrát do země a jednou do vzduchu.

Na přetížené hlavní tepně z Hradce Králové na Moravu tečou řidičům nervy pravidelně. Že by se ale konflikt až takhle vyhrotil, to tady ještě nebylo. "Střelbě předcházela slovní rozepře," uvedla policejní mluvčí Lenka Vilímková.

Podle policie příběh odstartoval zmatený chodec, který na přechod vstoupil, pak vycouval a znovu na zebru vešel. Řidiči kamionů, kteří jeli za sebou, nakonec museli prudce sešlápnout brzdu. Muž za volantem dodávky, který jel za nimi, nečekaný manévr prý psychicky neustál. Vzal zbraň a vylezl z auta.

"Muž střílel z plynové pistole, kterou jsme zajistili," doplnila Vilímková. Z bezprostřední blízkosti dokáže vystřelený plyn člověka vážně zranit.

Související obsah

Jsou to čtyři roky, co se na psychiatrii v Šumperku střelila plynovou pistolí do spánku pacientka. Tlak z hlavně ji málem zabil a záchranáři ji ve vážném stavu převezli do nemocnice. Naštěstí přežila. Existuje bezpočet případů, kdy plyn člověka ošklivě popálil.

Policisté incident ve Vysokém Mýtě zatím vyšetřují jako přestupek. Řidiči nákladních vozidel skončili u výslechu. Je ale velmi pravděpodobné, že nakonec půjde o trestný čin výtržnictví.
 

tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz