Domácí

Hasiči zasahovali u hořících stromků. Lidé končili v nemocnici!

Hasiči zasahovali u hořících stromků. Lidé končili v nemocnici!
Zdroj: Hasiči MSK

Spojení vánočních stromečků a výzdoby může být v určitých případech velmi nebezpečné. K požárům stromku museli vyjíždět hasiči v Praze a v Českých Budějovicích. Čtyři lidé skončili v nemocnici.

V Praze se zranili dva lidé při požáru v bytě na Žižkově. "U požáru vánočního stromečku v ulici Chvalova v Praze 3 zasahují hasiči ze dvou stanic," informoval mluvčí hasičů Martin Kavka. Hořet začalo kolem páté hodiny.

Hasiči dostali požár velmi rychle pod kontrolu. Zraněné převezla pražská záchranná služba do nemocnice. Ani ne o hodinu později museli hasiči vyjíždět k hořícímu stromečku znovu. Hořet začalo v ulici Jurkovičova. "Požár byl lokalizován před příjezdem hasičů," uvedl Kavka.

 

Na Štědrý den začal stromek hořet i v Českých Budějovicích v Pabláskově ulici. "Požár vznikl v bytě ve zděném domě. Pravděpodobně od vánočního stromečku se rychle rozšířil do celého obýváku," řekla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

 

Související obsah

Dvě ženy se nadýchaly zplodin. Záchranná služba je převezla do českobudějovické nemocnice. Škoda způsobená požárem byla vyčíslena na 500 tisíc korun. "Přesná příčina vzniku požáru je v šetření. Hasiči pracují s několika verzemi: nedbalostí či technickou závadou," dodala mluvčí.
 

ham, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz