Tomáš Ortel

Válka v kapele Ortel: Dva členové dostali padáka a musí skončit!

Válka v kapele Ortel: Dva členové dostali padáka a musí skončit!
Zdroj: Profimedia

Kontroverzní kapela Ortel přišla o dva své členy. O změně v sestavě kapely, která je mnohými kritizována za své texty, informoval na svém facebooku frontman a zpěvák Tomáš Ortel.

Kapela Ortel je v Česku hodně diskutovanou záležitostí. Kvůli textům svých písní, které naráží na problematiku odlišných náboženství a navrhují někdy velmi "nestandardní“ řešení, jsou terčem kritiky.

Na předávání cen Český slavík Mattoni kvůli ocenění pro kapelu Ortel odcházeli loni umělci ze sálu, letos zase dostala skupina loňské hlasy, protože pořadatel zaznamenal pokus o ovlivnění soutěže. Kolem Ortelu se prostě pořád něco děje. A stejně tomu je i o letošních Vánocích.

Hned dva členové totiž kapelu opouští. Podle všeho se spolupráci s nimi rozhodl ukončit frontman kapely Tomáš Ortel. Právě on o změně v sestavě informoval na svém facebooku. A ke zveřejnění této třaskavé informace si vybral hodně zvláštní dobu - 24. prosinec, 4 hodiny ráno a 30 minut.

Související obsah

Kapelu podle vyjádření opouští Adam Karas a Tomáš Baloun. Šéf kapely Tomáš Ortel vysvětluje jejich odchod názorovými neshody. Vyjádření všech přinášíme v  nezkráceném znění.

Vyjádření Tomáše Ortela: 

 

Vyjádření Adama Karase: 

Vyjádření Tomáše Balouna: 

"Přátelé, kamarádi .. fanoušci.
Nejsem žádný pisálek, ale jsou věci, které je nutné napsat a vyjádřit se. Včerejší koncert v Třebíči s kapelou Ortel, kde jsme se společně s Adamem naposledy rozloučili, se pro mě stal posledním. Když jsem před dvěma lety nastupoval do kapely, bylo to pro mě něco neuvěřitelného… Dostal jsem se z hraní po garážích do fungující kapely s veřejným ohlasem. Zažil jsem hromadu krásných chvílí, poznal spoustu super lidí, fanoušků. Spoustu fanoušků, ze kterých se potom stali kamarádi nebo dokonce i rodina. Je neuvěřitelné, co život přinese… Je spousta věcí, které mi v kapele dělaly radost. Stát na pódiu před tolika lidmi, je splněný sen každého muzikanta, je to něco nepopsatelného a doufám, že to nebylo naposledy, naopak ten krásný pocit stát před plným sálem je vykoupen mnohonásobně větším množstvím situací, kde bych něco změnil… něco dělal jinak… něco viděl z jiného úhlu… Možná i z toho důvodu jsem se včera, po dvouletém hraní dozvěděl, dá se říci jako blesk z čistého nebe, že v kapele Ortel končím. Zas tak čistý blesk to nebyl, to že se něco děje, jsem tušil již asi dva týdny, kdy komunikace uvnitř kapely stála za.., vlastně nestála vůbec za nic… Ačkoli jsem v průběhu těchto dvou týdnů kontaktoval kapelu, jak to bude s dnešním akustickým koncertem, nikdo z nich, a to jsem si zcela jist, že museli vědět, mi nebyl schopen nejen odpovědět, ba co víc, nenapsal ani čárku…, čárku nenapsal ani Tomáš, jen včera po koncertě mi bylo řečeno, že končím. Jsem strašně rád, že všichni z Vás, kteří na naše koncerty chodí, kapelu podporujete nejen pro její postoje, pravdu, kterou kážem, ale i pro texty, kterými se prezentuje, namátkově Pochodeň, kde se zpívá o ovčanech, Defenestrace, ve které se zpívá….”Každej z Vás je pak sám svýho štěstí stůjce, zvláštní dar byl nám dán, že následujem vůdce… jste, dá se říci, svědky toho, že tyto postoje a texty jsou jen mediální bublina, ze které kape. Jinak si totiž nedokážu vysvětlit, proč jestliže k tomuto rozhodnutí Tomáš došel a evidentně s ním musel kluky z kapely seznámit, mi toto nebylo sděleno předem. Asi jsem nebyl ovčanem a leadera nenásledoval”. Stačilo jen nahlas říct: “Máme rozdílné názory, máme rozdílné postoje, poslední koncert si zahraješ tehdy a tehdy.” Vyřízeno, hotovo.. Stejně jako v jiných kapelách viz. Chinasky, kteří rozhodně nezpívají o tom, jak je třeba být rovný, hrdý a nejít s davem.
Přesto děkuji kapele Ortel za to, že jsem jí mohl být součástí a věřím, že jsem byl i přínosem. S hraním určitě nekončím a věřím, že s mnoha z Vás se ještě potkáme.
Všem Vám přeji, abyste si vánoční svátky užili v klidu a v pohodě a aby se i Vám vydařil nový rok, tedy rok 2018.
Balů"

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Tomáš Ortel

Důležité Události

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz